Napredak - Partizan (kraj)

• 22. april 2014.

• 15:43

Fudbaleri Napretka savladali su Partizan u okviru 25. kola Jelen Superlige čime su gotovo sigurno rešili pitanje trke za šampionsku titulu.

Odlična atmosfera je na stadionu u Kruševcu, oko 8.000 gledalaca je na tribinama, a i uslovi za igru su dobri, pa se nadamo i lepoj fudbalskoj predstavi.

Dinamičan početak utakmice, Partizan ambiciozan, želi da što pre izvrši pritisak pred golom domaćih.

Mladi Danilo Pantić je imao u trećem minutu jedan opasan pokušaj sa dvadesetak metara, iznudio je korner, posle koga je usledila opasna kontra domaćih, ali ju je upravo Pantić zaustavio u situaciji jedan na jedan na polovini Partizana.

U šestom minutu Napredak je iznudio slobodan udarac na tridesetak metara od gola, iskosa sa leve strane. Šutirao je Gavrić, ali lopta odlazi iznad prečke.

Otvorili su se domaći u tim trenucima, što je Partizan umalo kaznio u sedmom minutu, kada je Predrag Luka iz kontranapada šutirao pored gola, iskosa sa desne strane.

Domaći igraju hrabro, ambiciozno, kako su i najavljivali, a u 11. minutu i Regan je sa dvadesetak metara pripretio golu Lukača, ali lopta odlazi pored gola.

Šest minuta kasnije novi pokušaj Luke posle centaršuta Škuletića, a u narednom napadu uzvraća Trujić, koji je silovito ušao u kazneni prostor Partizana, ali je iznudio korner. Potom je novu opasnost pred golom Partizana izazvao Dimitrov, ali ostaje i dalje 0:0.

A onda, 22. minut i najbolja prilika za Napredak
! Trajković je na sredini terena izgubio loptu, Trujić je munjevito krenuo ka kaznenom prostoru Partizana, ali kada je došao do ivice šesnaesterca, previše je oklevao da li da sam završi akciju ili da asistira slobodnom saigraču. Na kraju se odlučio za ovo drugo, ali je već bilo kasno, pošto je Trajković stigao da se vrati i prekine tu akciju.

Ali, dobra igra Napretka krunisana je u 31. minutu! Vidaković, 1:0! Ponovo je zapaženi Trujić protutnjao po levoj strani terena, pravovremeno je centrirao za Vidakovića, a ovaj iz neposredne blizine prosledio loptu u Lukačevu mrežu.

Pet minuta kasnije uzvraća Drinčić iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali lopta završava tik pored desne stative Krznarićevog gola.

U 40. minutu nova kontra tri na tri domaćeg tima, opet ju je povukao Nikola Trujić, ali kao i dvadesetak minuta ranije previše okleva kada treba završiti akciju. Ovog puta je pokušao da šutira, ali je to učinio vrlo slabo...

Počelo je drugo poluvreme duela u Kruševcu fantastičnom prilikom za goste iz Beograda. Nedugo pošto je sudija dao znak da se igra nastavi Petar Škuletić je prošao po desnoj strani i savladao Krznarića ali je lopta završila na stativi umesto u mreži!

Prilika koju su crno-beli imali u 46. minutu samo je označila totalnu ofanizivu na gol domaćih a sporna situacija viđena je u 48. minutu kada lopta pogađa jednog od fudbalera Napretka ali ostaje nejasno da li je pored grudi ona zakačila i ruku.

U ovakvoj konstelaciji stvari Napredak ima ogroman prostor za kontranapade pa je tako u 52. minutu Vidaković sjajno istrčao po levoj strani, dodao loptu usamljenom Dimitrovu, ali je ovaj neshvatljivo loše reagovao i prosto sačekao Stankovića da otkloni opasnost.

Trener Partizana vrši drugu promenu u 54. minutu. U igri je Nikola Ninković a teren je napustio Danilo Pantić.

Gostujući fudbaleri već pokazuju prve znake nervoze a pritisku je podlegao Saša Ilić koji je ušao u sukob sa Janičićem posle starta fudbalera Napretka na sredini terena. Epilog su javne opomene za vinovnike ovog manjeg verbalnog incidenta.

Već do 60. minuta Marko Nikolić pravi i treću promenu pošto je teren napustio Darko Brašanac a u igri je Danko Lazović.

Nastavlja Partizan da pritiska domaćina ali pokušaji Nikole Ninkovića u 59. i Petra Škuletića u 61. minutu ne donose promenu rezultata.

Nova fantastična prilika za crno-bele u 64. minutu. Nikola Ninković ubacio je loptu u šesnaesterac, posle prekida, a Danko Lazović glavom šalje loptu pored stative sa svega dva ili tri metra!

Utihnuli su napadi Partizana ali su gosti iz Beograda u 72. minutu imali priliku da dođu do izjednačenja ali je Škuletić loše odreagovao u petercu i poslao loptu pored stative.

A onda, u narednom napadu, Napredak stiže do drugog gola! Šutirao je Gavrić a na odbijenu loptu natrčao je rezervista Božović koji verovatno rešava pitanje šampionske trke ovim golom!

Nakon drugog pogotka koji su domaći postigli nije bilo izglednijih prilika za postizanje gola pa je utakmica završena rezultatom 2:0 usled čega Zvezda dobija priliku da već večeras stekne ogromnih 6 bodova prednosti u odnosu na Partizan, četiri kola pre kraja šampionata.

Napredak: Krznarić, Cvetković, Udovičić, Janičić, Milošević I., Mićić, Gavrić, Regan (od 89' Vukmirović), Vidaković (od 66' Božović), Dimitrov (od 77' Milanković), Trujić.

Partizan: Lukač, Obradović, Volkov, Trajković, Stanković, Drinčić, Brašanac (od 60' Lazović), Ilić, Luka (od 46' Malbašić), Pantić (od 54' Ninković), Škuletić.

Sudija: Novica Anđelovski iz Kačareva.