• Autor: Aleksandar Obrenović

• 14. mart 2020.

• 19:52

Crvena zvezda uspela da savlada Napredak na svom terenu.

U okviru 26. kola Super lige Srbije ekipa Crvene zvezde je uspela da savlada Napredak na svom stadionu, rezultat je bio 3:0 (1:0), a napominjemo da se utakmica igrala pred praznim tribinama odlukom nadležnih institucija.

Od samog starta je Crvena zvezda bila bolji tim, napadala je Napredak koji nije isti tim koji je uspevao da ugrožava "večite" u Beogradu.

Ben i Gordić su pretili prvi, a onda i Tomane koji glavom ne uspeva da postigle gol u 19. minutu.

Što nije uspeo tada, jeste dva minuta kasnije, Gavrić je uputio centaršut, Pavkov je dodao glavom do Tomanea koji se snalazi i postiže gol.

Četiri minuta kasnije Zvezda je mogla da udvostruči prednost, ali nije uspela u toj nameri. Tomane je zaustavljen u kaznenom prostoru, Pankov je preuzeo odgovornost, ali je pogodio prečku.

Gavrić i Nikolić su mogli da dokusure goste u prvom poluvremenu, ali je rezultat ostao 1:0.

Već na samom startu drugog poluvremena Milan Pavkov je mogao da savlada Kordića, ali njegov lob nije završio u golu, već u naručju golmana gostiju.

Igrao se 53. minut kada je Gavrić uspeo da postigne gol. Kombinovali su upravo Gavrić i Nikolić, na kraju jedan od najmlađih na terenu uspeva da postigne gol.

Jovičić, koji je dobio šansu u drugom poluvremenu, imao je šansu da se upiše u strelce, ali nije postigao gol.

U 88. minutu novi gol u mreži Kordića. Mirko Ivanić je uspeo da postigne gol, Ben ga je uposlio na sjajan način, plejmejker Zvezde je tako stigao do prvog gola u drugom delu sezone.