• 21:56

Bez pobednika u prvom meču domaćeg šampionata, Napredak je ispustio prednost koju je imao na stadionu "Rajko Mitić" protiv Crvene zvezde.

Napredak ispustio veliku prednost,
Ekipa Miodraga Božovića ponovo ima nešto slabiji početak sezone.

Crvena zvezda je danas odigrala bez pobednika u prvom meču ove sezone u Superligi iako je imala zaostatak od dva gola - 2:2 (0:1).

Miodrag Božović je odlučio da promeša karte danas, dok je ekipa Napretka izašla u najjačem sastavu. U dresu Crvene zvezde zaigrali su od samog starta momci koji nisu imali prilike u prve dve zvanične utakmice, poput Ristića, Plavšića, Poletanovića, Petkovića, pa i Ruiza koji je malo igrao u dve utakmice sa Maltežanima.

Krenulo je sasvim solidno po Crvenu zvezdu, u prvih 15 minuta su imali dve prilike. Prvo je nakon akcije Plavšića i Ruiza u prilici bio Srnić, ali je pogodio golmana Petkovića koji je bio dobro postavljen. Ovo je bila i najbolja prilika za Zvezdu u prvom delu igre, da bi samo minut nakon toga Poletanović šutirao nakon akcije Le Taleka i Srnića, ali je njegov udarac izblokirao Frimpong.

Ndiaje je imao veliku priliku za Napredak u 19. minutu nakon centaršuta Uroševića, ali je Kahriman bio na mestu.

Ništa se na terenu ozbiljnije nije dešavalo sve do 42. minuta, a onda šok za Crvenu zvezdu. "Sevnula" je kontra Napretka, gosti su iskoristili nešto sporiju odbranu domaćih i Gobeljić je sjajno završio akciju za 0:1.

Početak drugog poluvremena doneo je još jedan šok za malobrojnu publiku na stadionu "Rajko Mitić". Ndiaje je proigrao sjajno Vukanovića, momka koji je ušao u igru na poluvremenu umesto Uroševića, Aleksa Vukanović je zaobišao Kahrimana, Napredak je poveo sa 2:0!

Zvezda je krenula nešto ofanzivnije ka golu Napretka, ali bez ozbiljnijih akcija. Imao je jedan šut možda i najbolji u Zvezdi do tada, Srđan Plavšić, ali je Petrović uspeo da odbrani, da bi u 60. minutu crveno-beli konačno stigli do smanjenja rezultata.

Srđan Plavšić je povukao loptu, opalio po njoj levicom sa nekih 30 metara, a Petrović je ovoga puta bio nemoćan - 1:2.

Plavšić je odmah zamenjen što je dovelo do negodovanja navijača na stadionu, pored njega je teren napustio i Srnić, a ušli su Mouče i Vieira.

Samo par minuta nakon toga Napredak je mogao i do 1:3 da je Vukanović iskoristio veliku priliku i gužvu u šesnaestercu. Šutirao je iz blizine, odbranio je Kahriman, a lopta je udarila u prečku i odbila se u polje.

Pokušavala je Zvezda potpunom ofanzivom da krene ka golu Napretka, ali gosti su imali spreman odgovor na to, uspešno su "parkirali autobus" i nisu dozvolili igračima Zvezde da se tek tako približe golu.

Ruiz i Poletanović su pretili u 79. minutu, Petrović je bio siguran, igrači Napretka sve više nervozniji zbog učestalih napada Zvezde.

Usledio je 81. minut meča, sjajan prodor Moučea po desnoj strani, centaršut je bio sjajan, a Predrag Sikimić je uspeo da pogodi mrežu glavom za 2:2.

Fudbaleri Napretka su sve češće pokušavali da odugovlače što im se ispaćivalo. Utakmica se približavala kraju, Crvena zvezda je bila sve bezopasnija, Napredak je bio sve bliži velikom bodu.

Ipak, najbolju priliku u drugom poluvremenu propušta Damijan Le Talek koji nije iskoristio zicer glavom nakon asistencije Pabla Moučea. Samo minut nakon toga Ugo Vieira je imao sjajan udarac "makazicama", ali je lopta prošla nekoliko santimetara pored gola.

Mogao je i Napredak do sva tri boda, ali je Lemajić glavom šutirao u Kahrimana nakon još jedne kontre, pa je ostalo 2:2.