Najveća enigma pred derbi - Ako on zaigra kako ume, Partizanove šanse značajno rastu!

petak 28.02.2020.
11:07
Izvor: Sportske.net, partizan.rs

Ovo je njegova poruka!

Miroslav Todorovic/Partizan.rs

U susret 162. večitom derbiju, svoja očekivanja u razgovoru za klupski sajt izneo je i krilni napadač Partizana Lazar Marković.

On je tokom jesenjeg dela sezone dugo pauzirao zbog povrede, nije ga bilo ni u prve dve utakmice drugog dela šampionata i pauzu je konačno prekinuo u sredu, kada je odigrao prvo poluvreme (i postigao gol), u pobedi Partizana nad Proleterom (3:1).

Trener Milošević ga je poštedeo napora u nastavku, sa željom da ga potpuno sačuva za derbi.

U ovom trenutku je teško proceniti koliko može popularni ''Markec'', ali ako za ovo kratko vreme uspe da uđe u prepoznatljivu formu, onda bi Zvezdina odbrana mogla da ima dosta problema u nedelju na ''Marakani''.

Ono što nije sporno, jeste njegova velika želja da sa crno-belima savlada najvećeg rivala.

''Za derbi nikada nije potrebna dodatna motivacija, posebno ako ste dete Partizana i za derbi živite od malih nogu. Ipak, derbi je jedna od najneizvesnijih utakmica sezone kada niko ne može da prognozira tačan rezultat i kada se dešava da favoriti ne pobeđuju ili oni koji nisu odigrali dobro uz malo sreće zabeleže pozitivan rezultat.

Normalno je da obe ekipe žele pobedu, s tim što u derbiju odlučuju sitnice, kako ste ušli u igru, bolja koncentracija, a nekada je potrebno i malo fudbalske sreće. Mi gledamo ‘svoje dvorište’ i spremamo se temeljno'',