"Najbolja desetka u Srbiji" rešila derbi!

• 17. septembar 2016.

• 19:55

Fudbaleri Partizana savladali su Crvenu zvezdu u 152. "večitom" derbiju golom Brazilca Leonarda da Silva Souze koji je Filipa Manojlovića savladao u 89. minutu susreta.

Vicešampion Srbije savladao je Crvenu zvezdu u 152. "večitom" derbiju rezultatom 1:0 (0:0), a junak utakmice bio je Brazilac Leonardo da Silva Souza koji je golom u 89. minutu doneo Partizanu najvažniju pobedu od početka sezone!

Gol pogledajte OVDE!

Partizan (4-4-2): Kljajić; Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić; Everton, Jevtović, Mihajlović (od 45' A. Stevanović), Leonardo; Božinov (od 67' Đurđić), Đurđević (od 77' Ilić);

Crvena zvezda (4-2-3-1): Manojlović; Petković, Luković, Le Talek, Ristić; Donald, Poletanović; Srnić (od 85' Anđelković), Kanga, Ruiz; Vieira (od 69' Plavšić);

Početak 152. "večitog" derbija kasnio je dva, tri minuta usled bakljade koju su navijači Crvene zvezde napravili na severnoj tribini stadiona u Humskoj pre starta susreta.

Kada je Milorad Mažić konačno dao znak za početak utakmice počelo je da pršti na terenu pa je samo u prvih deset minuta najbolji srpski arbitar oprostio po jedan žuti karton na obe strane.

Umesto javnih opomena Mažić je Marku Poletanoviću i Miroslavu Vulićeviću uputio usmena upozorenja, ali to igrače dva tima nije sprečilo da nastave sa grubom igrom do odlaska na odmor zbog čega su u prvih 45 minuta pokazana 4 žuta kartona.

Prvo uzbuđenje na 152. "večitom" derbiju viđeno je u desetom minutu meča kada je Partizan izveo kontru posle koje Mihailo Ristić ruši Marka Jevtovića na ivici kaznenog prostora. Mažić je procenio da je faul napravljen van kaznenog prostora, a da li je bio u pravu procenite gledanjem snimka OVDE!

Partizan je nakon slobodnog udarca koji je iznudio Marko Jevtović imao prvu pravu priliku na meču i to preko Brazilca Leonarda koji lukavim pokušajem gađa donji levi ugao Manojlovićevog gola ali pogađa spoljni deo mreže.

Crveno-beli su sredinom prvog poluvremena preuzeli inicijativu ali veći posed lopte nisu uspevali da materijalizuju jer do 29. minuta nisu uspeli da upute nijedan opasan udarac ka protivničkom golu.

U periodu od 10. do 30. minuta crno-beli su stvorili još dve šanse, a oba puta se Uroš Đurđević našao u situaciji da ugrozi Filipa Manojlovića. Prva situacija je bila manje opasna jer je Đurđević iz okreta tukao dva metra pored desne stative, ali je u 27. minutu "sever" odahnuo posle uigrane akcije domaćih.

Marko Jevtović je izveo slobodan udarac i dodao loptu Leonardu koji se izvukao na ivicu kaznenog prostora i prosledio loptu Urošu Đurđeviću koji iz punog trka pogađa spoljni deo mreže.

Najbolje prilike u prvom poluvremenu gosti su imali u poslednjih 15 minuta preko Slavoljuba Srnića i Marka Petkovića. Srnić je u 29. minutu lukavo šutirao pod prečku i naterao Kljajića da interveniše, dok je desni bek Crvene zvezde u prvom minutu nadoknade vremena tukao posle prodora i zadao dosta problema golmanu Partizana koji je na kraju uspeo da savlada loptu.

Već na poluvremenu trener Partizana Marko Nikolić ostavlja neprimetnog Mihajlovića u svalčionicu i na teren šalje Alena Stevanovića što se pokazalo kao pravi potez.

Krilni fudbaler Partizana uneo je živost u igru crno-belih na startu drugog poluvremena i sa nekoliko odličnih prodora po desnoj strani stvorio dosta problema odbrani Crvene zvezde.

Upravo je posle centaršuta Alena Stevanovića na isteku sat vremena igre Uroš Đurđević imao novu šansu posle koje je prečka bila saveznik Filipa Manojlovića!

Bili su to najuzbudljiviji trenuci na 152. "večitom" derbiju jer se borba rasplamsala pa je i Crvena zvezda stvorila dve šanse. Portugalac Hugo Vieira tukao je preko gola u 52. minutu posle odličnog prodora Mihaila Ristića, dok se udarac Slavoljuba Srnića iz 55. minuta nije ni računao jer je signaliziran diskutabilan ofsajd - OVDE!

Najopasniji fudbaler Partizana na večerašnjoj utakmici Uroš Đurđević imao je još jednu priliku pre nego što je zbog grčeva morao da napusti teren, ali je u 74. minutu najlošije reagovao i poslao loptu preko prečke.

U završnici susreta Crvena zvezda se fokusirala na odbranu sopstvenog gola što se pokazalo kao loša odluka jer se Partizanu isplatila veća borbenost i želja za pobedom.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 89. minutu kada je rezervista Saša Ilić pasom u dubinu pronašao Nikolu Đurđića a ovaj glavom uposlio Leonarda da Silvu Souzu koji volej udarcem matira Filipa Manojlovića i donosi trijumf Partizanu!

Delirijum na tribinama lako je mogao da se pretvori u muk pošto je golman Partizana Filip Kljajić u nadoknadi vremena loše reagovao kod kontranapada gostiju ali je Nikola Milenković sprečio Džona Ruiza da donese Zvezdi bod.

Partizan je tako prekinu Zvezdin niz od sedam uzastopnih pobeda u Superligi a ujedno je smanjio zaostatak za "večitim" rivalom koji sada ima šest bodova viška u odnosu na crno-bele.

U narednom kolu Partizan ide u goste Metalcu, a Crvena zvezda dočekuje Vojvodinu. Pre toga će oba tima odigrati svoje mečeve 1/16 finala nacionalnog Kupa.