Na Marakani sve ''toplije'' pred derbi, ''plus 13''!

• 22. februar 2020.

• 19:57

Bez neizvesnosti u duelu sa ''Lalama''.

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 22. kola Linglong Superlige, Crvena zvezda je pred svojim navijačima na ''Rajku Mitiću'' savladala Vojvodinu sa 2:0 i tako na najbolji način iskoristila današnji kiks Partizana u Senti protiv TSC-a.

Sada Zvezda ima 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, nedelju dana pred duel sa crno-belima.

Bila je ovo premijera Dejana Stankovića na ''Marakani'' u ulozi trenera Crvene zvezde i druga uzastopna pobeda u zvaničnim, takmičarskimmečevima u Linglong Superligi.

Na vođstvo crveno-belih čekalo se 18 minuta, a onda mladi Željko Gavrić sa leve strane centrira u kazneni prostor gostiju, El Fardu Ben iskosa sa desne strane volej udarcem zahvata loptu i šalje je u bliži ugao gola golmana Rockova.

Četiri minuta kasnije Milan Pavkov je posle akcije sa Nikolićem imao stopostotnu priliku, kada nije uspeo u situaciji jedan na jedan da savlada Rockova.

Na isteku prvih pola sata igre, Nikolić je pogodio i stativu, a jedinu pravu priliku gosti su imali u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Đuričić bio neprecizan iskosa sa desne strane.

U nastavku, dva ključna detalja - isključenje Gemovića u 61. minutu zbog drugog žutog kartona i evrogol Marka Gobeljića pet minuta kasnije za konačnih 2:0.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović (od 79. Babić), Rodić – Petrović (od 66. Vulić), Jovančić – Ben, Nikolić, Gavrić (od 66. Vukanović) – Pavkov.

Vojvodina: Rockov – Stojković, Đurić, Saničanin, Devetak (od 49. Andrić) – Topić, Drinčić – Đuričin, Bojić (od 64. Đurišić), Gemović – Mrkaić (od 73. Zukić).