Muka na "Čika Dači", Radnički na podu!

• Autor: Boris Jovanović

• 01. decembar 2012.

• 15:16

I Javor odneo bodove iz Kragujevca, Ivanjičani okrenuli rezultat pa će Radnički zimovati u zoni ispadanja.

Muka na
Javor je bio konkretniji u prvih 20 minuta, pokušao je Eliomar, a zatim i Josović glavom, Ivanjičani mnogo opušteniji, nervoza prisutna kod domaćina koji završava košmarnu jesen.

Besplatan ulaz je privukao nešto manje od 2000 gledalaca, Radnički više nije magnet za Kragujevčane.

Kad je teško tu je kapiten. Iskusni Željko Milošević je nakon kornera Đuričkovića zatresao mrežu Nikolića. Bez šanse su Kragujevčani stigli do prednosti.

Posle nezanimljivih 15 - tak minuta u nastavku Javor je došao do izjednačenja. Loša ofsajd zamka, Milovanović je bio neumoljiv, 1:1.

Na kraju tuga, kao i čitave jeseni, u samom finišu nokaut za Radnički, Eliomar je okrenuo rezultat u 89. minutu, 1:2.

Radnički je sada u zoni ispadanja, od jednog od iznenađenja sezone u prošlom šampionatu došli su do jednog od najvećih kandidata za ispadanje. Javor ide kući pevajući, oni su ovom pobedom završili veliki posao i čeka ih mirno proleće...