Mrkela: "Nepotrebni crveni kartoni..."

ponedeljak 20.11.2017.
11:44

Sportski direktor fudbalskog kluba Crvena zvezda Mitar Mrkela istakao je da nije srećan zbog crvenih kartona koji su rivalima pokazani u ranoj fazi prethodne dve utakmice.

fss.rs/Starsport

Crvena zvezda je na prethodne dve utakmice (Borac i Rad) imala igrača više gotovo 80 minuta, a sportski direktor crveno-belih Mitar Mrkela prokomentarisao je to kao nešto zbog čega ne može da bude srećan.

"Kao direktor Zvezde nisam srećan zbog tih kartona. Ne ulazim u to da li su bili crveni kartoni ili nisu. Mislim da Zvezdi to apsolutno nije bilo potrebno", kazao je Mrkela gostujući na TV Arena Sport.

Sudija Srđan Obradović u Čačku je isključio Miroljuba Kostića (Borac) u 13. minutu meča, dok je Petar Piper pokazao direktan crveni karton Srđanu Ajkoviću (Rad) u 19. minutu. Oba puta su prigovori bili razlog isključenja.

Komentarišući prvenstveni meč sa Radom, Mitar Mrkela je ocenio da je tim Vladana Milojevića bolje delovao u situaciji "11 na 11".

"Zvezda je povela na vreme, igrali smo zaista sjajan fudbal i verujem da bismo utakmicu završili sa više golova razlike u našu korist. Ovako je ispalo da su te ubedljive pobede ostvarene zbog odnosa '11 na 10', a to ne stoji. Naročito protiv Rada, Zvezda je bolje igrala u situaciji '11 na 11' nego '11 na 10'", poručio je Mrkela.

Crveno-beli nakon 17 odigranih utakmica vode na tabeli sa 46 osvojenih bodova, što je četiri više u odnosu na "večitog" rivala sa kojim će odmeriti snage 13. decembra u Humskoj.