• Autor: Miloš Marković

• 25. avgust 2014.

• 13:07

Vikend iza nas doneo je večiti derbi Omladinske lige Srbije u kome su se sastali Partizan i Crvena zvezda.

Prvi derbi u sezoni pripao je Partizanu, izabranicima Nikice Klinčarskog koji su svoje vršnjake savladali rezultatom 3:1.

Golove za Partizan postigli su Stefan Lukić u 6. minutu, Krajišnik u 59. i Šaponjić u 73, minutu utakmice. Jedini gol za crveno-bele postigao je Jovanović u 32. minutu igre.

Derbi je odigran na terenu sportskog centra Teleotpik, a utisci su da je Partizan svojim rivalima održao pravi čas fudbala, obzirom da su crno-beli prikazali jednu ubedljivu i nadasve kvalitetnu partiju.

Najviše problema crveno-belom timu zadavao je Šaponjić, koji je osim svog pogotka, namestio gol Lukiću, fudbaleri Crvene zvezde jednostavno nisu imali pravog rešenja za talentovanog fudbalera Partizana.

Crno-beli su prikazali tehnički nadmoćnu igru, imali su još nekoliko prilika za gol, ali je krajnji rezultat ostao 3:1, pred više od hiljadu gledalaca.