Milojevića brine što gleda "kopi/pejst" utakmice

nedelja 11.03.2018.
21:18

Trener je ljut što tim ponavlja greške. Preuzeo odgovornost na sebe.

Beta/Branislav Božić/Ev

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da je uvek zabrinut za rezultate svog tima, čak i kada pobeđuje. Posle večerašnjeg remija sa Napretkom kazao je da ga najviše brine što njegov tim ponavlja greške – prima golove u završnici i dozvoljava šanse kad ne treba.

"Ovo je 'kopi/pejst' utakmica kao protiv Voždovca. Nismo bili na nviou ni u Novom Sadu. Primamo golove kakve nismo primali u tim vremenskim intervalima. Može da se to tumači na mnogo načina. Kako god da tumačite, složiću se. To je fudbal: nekad ne zaslužite pa dobijete, nekad zaslužite, a ne dobijete.

Svako na kraju dobije šta zasluži. Idemo dalje, čestitam mojim igračima, igračima Napretka, hvala navijačima, sudijskoj trojci, ambijent je bio predivan. Jednostavno, to je tako. Ako se provlači neka krivica, ja sam uvek tu, uvek sam najodgovorniji. Već za tri dana nas čeka jako teška kup utakmica protiv Mačve i to je to
", rekao je Milojević.

Zvezda je danas vodila 1:0, ali je primila gol u 91. minutu. Da li ste zabrinuti?

"Utakmica se 10-15 minuta pre kraja gasi, 'zaključava', trenerski rečeno, a nama se dešava da Napredak ima 'mrtvu' šansu pre gola. Pad kocentracije, fudbal je takav, ali tako je bilo i protiv Voždovca gde se nije ništa pitao, kao ni Napredak što se nije pitao u prvom poluvremenu. Da li sam zabrinut? Stalno sam zabrinut, nisam ja nezabrinut i kad pobeđujemo.

U fudbalu je prosto tako. Završena je utakmica, glave da se ohlade, adrenalin spusti, sutra analiza šta i kako, ali već u sredu utakmica i da probamo da se vratimo na pravi kolosek. Ono što me više brine je što su iste utakmice, kao da gledam iste utakmice. Ista Voždovac, ista Napredak. I Voždovac je imao šansu pre nego što su nam dali gol. Trener sam, to mi je posao, mislim da ću morati sa igračima da rešim problem

Mohamed Ben nije danas igrao jer je dobio udarac u zadnju ložu i stručni štab nije hteo da rizikuje. Vujadin Savić je dobio udarac i mišić je počeo da se grči, ali će to morati da sačeka dodatne preglede.