Milanska lekcija nije naučena...

• 08. novembar 2012.

• 22:59

Inter i u Humskoj savladao Partizan, ovog puta još ubedljivije - 3:1. Posle prvog poluvremena u kome je Ivanov propustio dve sjajne šanse za Partizan, a zatim i početka drugog kada se Miljković obrukao, usledila je, kao i u Milanu, kazna u režiji dvostrukog strelca Palasija. Do kraja Guarin povisio na 3:0, a u nadoknadi Tomić postigao 300. evropski gol Partizana, prvi u Ligi Evrope ove sezone.

Dvadesetak hiljada navijača večeras bodri fudbalere Partizana, a na tribinama je i par stotina pristalica Intera.

Počelo je mirno, bez većih uzbuđenja, ali utisak je da Inter polako preuzima inicijativu. Ipak, u četvrtom minutu prvi pokušaj crno-belih, Šćepović je šutirao sa dvadesetak metara, ali vrlo traljavo i neprecizno.

Dva minuta kasnije, Lazar Marković prodire u svom stilu, od svega slobodan udarac za Partizan. Šutirao je Nemanja Tomić, ali prilično slabo, tako da Handanovič nije imao problema da uhvati tu loptu.

U prvih desetak minuta gosti nisu nijednom ozbiljnije pripretili, u 12. minutu Žuan je pokušao sa preko 25 metara, ali nije bio precizan, pa nije bilo opasnosti po gol Petrovića.

Na drugoj strani, izuzev Markovića, ostali prilično statični, ne uspevaju da organizuju neku smišljeniju akciju. Štoper Ivanov je zato u 13. minutu krenuo napred, šutirao sa dvadesetak metara, ali neprecizno.

Odmah zatim izmena u Interu, povređenog Mudingaja zamenio je Gargano.

U 18. minutu, najozbiljnija situacija pred golom Partizana, posle slobodnog udarca Guarin je odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi zamalo pored leve stative.

Četiri minuta kasnije, Livaja je šutirao, ali pravo u Petrovića. Igra Partizana u dosadašnjem toku meča ne ostavlja utisak da bi mreža Handanoviča večeras mogla da se zatrese...

Na drugoj strani, Pereira u odličnoj prilici, šutirao je iskosa sa leve strane, pošto se Miljković okliznuo, ali se Petrović ponovo istakao.

Guarin je i u 28. minutu odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta je otišla zamalo iznad prečke.

A dva minuta kasnije, kapiten Partizana Saša Ilić morao je da napusti teren zbog povrede, na terenu je Miloš Jojić.

I odmah zatim, dve sjajne prilike posle prekida za Ivanova i dve fenomenalne odbrane Handanoviča!

Prvo je Tomić odlično centrirao sa leve strane, Ivanov još bolje šutirao u sam donji desni ugao, ali je Handanovič čudesnom intervencijom izbio loptu u korner. Onda još jedan šut Ivanova posle kornera, ali je i ovog puta Handanovič izašao kao pobednik.

U poluvremenu, još jedna izmena u Interu, umesto Nagatoma na terenu je strelac jedinog gola iz Milana, Rodrigo Palasio.

A tek što je počelo drugo poluvreme, stopostotna prilika za Miljkovića, potpuno sam je izašao pred Handanoviča, ali nije smeo da šutira, već je napamet poslao loptu u stredinu koju niko od fudbalera Partizana nije uspeo da prihvati.

Dva minuta kasnije kazna - 0:1. Opet Palasio, 51. minut...

Nesporazum Kamare i Ivanova, usledila je oštra lošta na peterac, gde je Palasio bio na pravom mestu i ponovo je ovaj igrač surovo kaznio greške crno-belih u napadu.

Vermezović reaguje uvođenjem Marka Šćepovića umesto Kamare, a minut kasnije Handanovič još jednom odličan posle pokušaja Stefana Šćepovića.

U 61. minutu nova prilika za Partizan, ovog puta je Smiljanić pokušaio sa petnaestak metara. Gađao je donji levi ugao, ali je opet Handanovič na pravom mestu.

Osam minuta kasnije, Vermezović vrši i treću izmenu, Mitrović je na terenu umesto Stefana Šćepovića, pa ni večeras protiv Intera nećemo videti Nikolu Ninkovića.

A onda, u 76. minutu 0:2, opet Palasio! ''Sevnula'' je munjevita kontra gostiju, Palasio brži od odbrane Partizana i preciznim udarcem u donji desni ugao praktično rešio ovaj meč.

Odmah zatim ušao je Kasano umesto Livaje, i već u 82. minutu sjajno je asistirao Palasiju, koji izlazi sam pred golmana Petrovića, ali ga je ovaj ipak sprečio da postigne het-trik.

Pet minuta kasnije nova sjajna asistencija Kasana, ovog puta Guarin izlazi sam pred Petrovića i - Inter vodi 3:0!

U 90. minutu ipak kakva takva uteha za Partizan, Miljković je centrirao sa desne strane, a Tomić konačno našao put do mreže Handanoviča - 1:3. Konačno taj 300. gol Partizana u evro-takmičenjima.

Golove iz Humske pogledajte OVDE.

Partizan: Petrović, Miljković, Ivanov, Ostojić, Lazevski, Smiljanić, Kamara (Marko Šćepović od 54.), Tomić, Ilić (Jojić od 30.), Lazar Marković, Stefan Šćepović (Mitrović od 69.).

Inter: Handanović, Zaneti, Silvestre, Alvaro Pereira, Huan, Džonatan, Nagatomo (Palasio od 46.), Kambijaso, Guarin, Mudingaji (Gargano od 13.), Livaja (Kasano od 76.).