Majstorija Božinova, Partizan bolji od Šahtjora!

• 06. februar 2016.

• 19:24

U drugoj današnjoj proveri u Nikoziji, Partizan savladao ekipu Šahtjor Soligorska, Božinov u centru pažnje.

Fudbaleri Partizana savladali su večeras na Kipru ekipu Šahtjor Soligorska rezultatom 2:1, što im je bila druga današnja provera, posle 2:2 sa Volgarom iz Astrahanja o čemu možete da čitate OVDE.

Crno-beli su protiv Šahtjora nastupili u sledećem sastavu: Kljajić, Bandalovski, Miladin Stevanović, Marko Jovanović, Bogosavac, Everton, Brašanac, Ilić, Alen Stevanović, Mihajlović, Božinov.

Prva prilika viđena je već u četvrtom minutu igre, imao ju je Šahtjor, a posle jedne nespretne reakcije Miladina Stevanovića koji je umalo postigao autogol, ali je stativa bila saveznik Partizana.

Ali, kako je meč odmicao, Partizan je postajao sve opasniji. U 18. minutu odlična akcija Alena Stevanovića, ali je Mihajlović zamalo zakasnio na njegov centaršut.

Nešto kasnije, pokušao je i Božinov sa dvadesetak metara, ali to je bila samo najava onoga što je usledilo već u 21. minutu.

Bugarski internacionalac je majstorskim udarcem makazicama sa nekih 13 metara postigao prelep gol za vođstvo crno-belih od 1:0!

bozinov

Do kraja prvog poluvremena Partizan je nastavio da kontroliše dešavanja na terenu, imali su crno-beli konstantnu inicijativu.

A posle samo dva minuta igtre u nastavku meča, Nemanja Mihajlović je duplirao prednost Partizana - 2:0! Partizanov novajlija je preciznim udarcem iskosa sa leve strane pogodio suprotn ugao,

Ono što trenera Tomića može da brine, jesu lakše povrede štopera Gogue koji ima problema sa meniskusom, ali i Marka Jovanovića, koji je u 67. minutu morao da napusti teren i ustupi mesto Kosoviću.

U samom finišu meča, ekipa Šahtjora je golom Burka u 86. minutu uspela da ublaži poraz i postavi konačnih 2:1.