Lukin evrogol i Perovićevi promašaji...

• 18. mart 2012.

• 16:20

Pred praznim tribinama stadiona na Banjici, Rad u poslednjoj utakmici 19. kola Superlige savladao OFK Beograd i učvrstio se u sredini tabele. Odlučio sjajan gol Predraga Luke, ''Romantičari'' od 36. minuta igrali bez isključenog Simića.

Fudbaleri Rada ostvarili su i drugu uzastopnu pobedu u Superligi, pošto su danas na svom terenu bili bolji od OFK Beograda rezultatom 1:0.

Mali beogradski derbi odigran je pred praznim tribinama stadiona na Banjici, zbog kazne za ''Građevinare'' posle navijačkih incidenata tokom susreta sa Novim Pazarom.

Pobednika je odlučio sjajan gol Predraga Luke iz 47. minuta, kada je odličnim šutem sa tridesetak metara smestio loptu u desni ugao Lukačevog gola - 1:0.

Pobeda Rada mogla je da bude i ubedljivija da je Slavko Perović iskoristio bar neku od brojnih stopostotnih prilika u kojima se nalazio.

Njegovi promašaji obeležili su kako početak meča, tako i dobar deo drugog poluvremena i prosto je neverovatno kako se bivši napadač Crvene zvezde nije upisao u strelce. Dekoncentrisanog Perovića trener Nikolić je zamenio u 80. minutu, a priliku je dobio Stojiljković.

Posao domaćem timu olakšala je i činjenica da su od 36. minuta imali igrača više posle isključenja Aleksandra Simića u redovima ''Romantičara'', zbog udaranja protivničkog igrača.

Posle ovakvog ishoda, OFK Beograd je ostao na osmom mestu sa 25 bodova, a Rad sada na devetom ima bod manje.