• 12. avgust 2018.

• 20:08

Anderleht je sjajno ušao u novu sezonu, ređa pobede u belgijskoj ligi, ali...

Treće kolo belgijske Župiler lige, treća pobeda Anderlehta koji je zaseo na čelo tabele.

Večeras je tim iz Brisela kao gost savladao ekipu Šarlroa rezultatom 2:1, i to posle preokreta.

Domaći su poveli golom Rezaija u 41. minutu, ali je u poslednjim trenucima prvog poluvremena Dimata iz jedanaesterca doneo izjednačenje Anderlehtu.

Za potpuni preokret pobrinuo se Santini, koji je u 64. minutu postavio konačan rezultat.

Ono što, međutim, ''bode oči'', to je da ni ovoga puta u konkurenciji za sastav Anderlehta nije bilo mladog srpskog ofanzivnog veziste Luke Adžića, koji je ovog leta stigao u njihove redove iz Crvene zvezde.

Podsetimo, 20-godišnji Adžić nije bio zadovoljan minutažom koju je imao prošle sezone u Zvezdi, a s obzirom da nije bilo jasnih nagoveštaja da će se po tom pitanju nešto bitnije promeniti, odlučio je da promeni sredinu i prihvati ponudu Anderlehta koji je poznat kao klub koji daje šansu mladim igračima.

Ali, Adžić će i dalje morati da se za tu šansu bori. U prva tri kola mu to nije uspelo...