LSL - Partizanova rutina pred Malatiju, pogodiili i Suma i Sadik, ''Čukin'' minimalac, TSC ne staje!

• 04. avgust 2019.

• 21:57

Crno-beli bez publike večeras, ali i bez problema u duelu sa ekipom Mačve.

Fudbaleri Partizana večeras su pred praznim tribinama stadiona u Humskoj savladali ekipu šabačke Mačve rezultatom 4:0, u meču trećeg kola domaće Linglong Superlige.

Trener Partizana Savo Milošević je večeras napravio nekoliko promena u sastavu, u odnosu na startne postave u prethodnim mečevima, ali se to nije negativno odrazilo na igru njegovog tima u večerašnjem susretu.

Crno-beli su od početka imali inicijativu, koja je donela rezultat u 19. minutu, kada je Aleksandar Lutovac odlično centrirao sa desne strane, a Filip Stevanović sačekao loptu na drugoj stativi i prosledio je u mrežu - 1:0.

Do odlaska na odmor ova prednost Partizana je duplirana. Igrao se 42. minut, Urošević je sa leve trane uputio centaršut u kazneni prostor, a tamo je najbolje reagovao raspoloženi Ognjen Ožegović i povisio na 2:0.

U nastavku sličan razvoj događaja, a pobedu Partizana je još ubedljivijom učinio Sejduba Suma u 49. minutu, kada je na asistenciju Ožegovića pogodio sa nekih 14 metara od protivničkog gola - 3:0.

Bilo je još nekoliko dobrih prilika za crno-bele tokom drugog poluvremena, pogotovo za Oegovićai Lazara Pavlovića, a bukvalno u poslednjoj sekundi meča, Lazar Pavlović sa desne strane asistira Umaru Sadiku, koji bez problema pogađa mrežu i ''razbija maler'' posle brojnih promašaja protiv Konas Kija - 4:0.

Partizan: Stojković - N.R. Miletić (od 59. Tošić), Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Lutovac, Suma (od 61. L. Pavlović), Stevanović - Ožegović (Sadik od 80.).

Mačva: Puletić - Pejović, Mijailović, Ristivojević, Tošić - Jovanović (Čermelj od 86.), Đoković, Adamović - Milosavljević, Ašćerić, Božić (od 64. Marković).

U isto vreme, Čukarički je savladao Radnik sa 1:0 na Banovom brdu, golom Tedića u sedmom minutu, a u Subotici je ekipa TSC-a nastavila sa sjajnim rezultatima, pošto je večeras upisala i treću pobedu u prva tri kola.

Gosti iz Bačke Topole su savladali domaći Spartak sa 2:1, a strelci za pobedničku ekipu bili su Lukić u 4. minutu iz jedanaesterca i Milićević u 74. minutu, a jedini gol za domaće postigao je Obradović u 42. minutu.

Trijumf TSC-a je utoliko veći ako se ima u vidu da su od kraja prvog poluvremena igrali bez isključenog Varge.