LSL - Konačno efikasni Napredak, ''Čuki'' kola krenula nizbrdo od pobede nad Partizanom

subota 09.11.2019.
17:55

Današnja utakmica bila je mnogo važna za Kruševljane. Uspeli su daje dobiju. Pobede i Rada i Mladosti.

Beta/Branislav Božić/Ds

Fudbaleri Napretka konačno su obradovali svoje navijače na stadionu u Kruševcu.

Oni su danas u meču 16. kola Linglong Superlige na svom terenu savladali ekipu Čukaričkog rezultatom 3:1.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a onda glavnu ulogu na terenu preuzima Miljan Vukadinović. On je najpre u 53. minutu iskoristio jedaaesrerac, a jedanaest minuta kasnije je duplirao prednost Kruševljana.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Bjeloš u 82. minutu, a počasni gol za ''Brđane'' postigao je Luka Stojanović tri minuta kasnije.

Posle nedavne pobede nad Partizanom, Čukarički je u sve slabijoj formi. U prošlom kolu je tim sa Banovog brda remizirao sa poslednjeplasiranom Mačvom, a danas je ostao bez bodova u Kruševcu.

Uspešan na svom terenu danas je bio i Rad, koji je prekinuo dugi niz bez pobede u domaćem šampionatu. ''Građevinari'' su na svom terenu savladali Spartak sa 2:0, a golove su postigli Trifunović u 1. i Kasalica u 34. minutu meča.

Čast gostiju ovog popodneva spasila je Mladost iz Lučana, koja je sa 1:0 savladala Radnik u Surdulici. Gol odluke postigao je Šatara u 39. minutu meča.

Večeras se igra još jedna utakmica 16. kola, od 18 časova Mačva igra protiv Vojvodine.