• Autor: Ivan Cvetković

• 10. novembar 2019.

• 16:23

Veliko iznenađenje u 16. kolu srpskog šampionata.

Fudbaleri Javora remizirali su na domaćem terenu u Ivanjici sa Crvenom zvezdom 1:1 u okviru 16. kola Linglong Superlige Srbije.

Odmah je Javor pokazao da gostima neće biti nimalo lako u Ivanjici, pa je prvi i zapretio na početku meča.

U 10. minutu smo videli sporan momenat, duel Rodića i Dolmagića u kaznenom prostoru Zvezde arbitar Petar Piper nije okarakterisao kao penal.

Nakon toga ređale su se prilike Vulića, Rodića i Ivanića, ali je nakon toga usledila sjajna akcija Javora u 22. minutu.

Probio je Mrkaić po levoj strani i uposlio Nikolu Petkovića kojem nije bilo teško da matira Borjana.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, iako je Javor pokušao preko Pišćevića, dok je Boaći imao sjajnu šansu koju je Lazović skinuo u situaciji jedan na jedan.

Drugo poluvreme je počelo na sličan način, ravnomerno su se smenjivali udarci oba tima u nameri da postignu gol.

Javor je prikazao sjajnu igru tokom većeg dela drugog perioda igre, pa je tako Milunović na gol-liniji morao da spašava svoj gol nakon pokušaja Dolmagića.

U 77. minutu Zvezda je konačno uspela da zatrese mrežu Ivanjičana, ali taj gol je bio poništen zbog ofsajda u kojem se našao Boaći.

Nakon velikog promašaja Tomanea, "crveno-beli" su konačno uspeli da savladaju odličnog Lazovića u 87. minutu kada je pogodio Milan Jevtović.

Pretio je šampion Srbije do kraja meča, ali Javor je uspeo da sačuva svoju mrežu i osvoji bod.