• Autor: Ivan Cvetković

• 14. septembar 2019.

• 22:20

Sjajna partija igrača Partizana.

Fudbaleri Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u Novom Sadu gde su savladali Proleter sa 3:0.

"Crno-beli" su od samog početka meča stavili do znanja rivalu ko se pita na terenu, ali inicijativu nisu uspeli da preokrenu u nešto više.

Pretio je Partizan preko Miletića, Sadika i Pavlovića, u jednoj situaciji po mnogima bio i zakinut za penal, ali promene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

U drugom poluvremenu videli smo mnogo konkretniju igru "crno-belih" koji su u 56. minutu konačno stigli do vođstva golom Zorana Tošića odmerenim udarcem sa distance.

Propisno je nervirao "grobare" tokom čitavog meča Omar Sadik koji se na kraju iskupio golom u 74. minutu kada je u padu pogodio sam ugao gola Petrića na asistenciju Natha.

Svoje prve minute od povratka u Partizan upisao je i Lazar Marković koji je na najbolji način obeležio svoj drugi "debi" u crno-belom dresu.

Igrao se 78. minut kada je raspoloženi Natho proigrao Markovića kojem nije bilo teško da u situaciji "jedan na jedan" savlada golmana Proletera za konačnih 3:0.

Utakmica u Novom Sadu je sjajna uvertira pred prvi evropski izazov narednog četvrtka kada Partizan u Ligi Evrope dočekuje AZ Alkmar.