subota 17.10.2020.
17:58

Odigrane su još četiri utakmice 11. kola Linglong Superlige Srbije.

Sportske.net

Najviše se očekivalo od duela u Kruševcu, popularnog srpskog ''El Klasika'', gde Napredak i Radnički nisu opravdali ta očekivanja. Meč je završen bez golova, rezultatom 0:0, uz tek po dva udarca u okvir gola za 90 minuta. I jedni i drugi su nastupili pod vođstvom novih trenera, Gorana Stevanovića, odnosno Milana Đuričića, ali se ispostavilo da će njih dvojica imati još dosta posla kako bi sproveli svoje zamisli.

U Lučanima je ''mirisalo'' na iznenađenje, poslednjeplasirana Mačva je imala minimalno vođstvo do nekih petnaest minuta pre kraja, ali je Mladost u finišu uspela da napravi preokret i osvoji sva tri boda - 2:1.

Knežević je u 41. doveo Mačvu u vođstvo, Kos je u 79. izjednačio, a preokret Lučancima doneo je kapiten Milošević, pogotkom posle kornera sa desne strane.

Isti rezultat i na ''Krovu'', gde je Voždovac savladao ekipu Spartaka, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Ajdinović je u petom minutu doveo Voždovac u vođstvo, izjednačio je Šimura devet minuta kasnije, potom su gosti promašili i jedanaesterac, a bodove ''Zmajevima'' doneo je Vujnović, pogotkom u 32. minutu za konačnih 2:1.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa danas ostvario je Metalac protiv domaćeg Javor Matisa, bilo je 3:1 za Milanovčane.

Maksimović je u 22. minutu iz penala doveo Metalac u vođstvo, pet minuta kasnije još jedan penal za Metalac koji je realizovao Jokić, a pred kraj polčuvremena dosuđen je i penal za Javor koji je realizovao Luka Luković. U nastavku, još jedan gol Maksimovića, za potvrdu trijumfa gostiju.