sreda 28.11.2018.
15:52

U svakom slučaju, ekipa Bratislava Živkovića ponovo je ostavila vrlo dobar utisak.

crvenazvezdafk.com

Omladinska ekipa Crvene zvezde poražena je danas od domaćeg Napolija, u petom kolu U19 Lige šampiona, rezultatom 5:3 i tako ostala bez šansi za plasman u narednu fazu takmičenja.

S obzirom na razvoj događaja na terenu, crveno-beli imaju za čime da žale, s obzirom da su čak tri puta uspevali da dođu u vođstvo.

Već u trećem minutu utakmice, kapiten Aleksa Terzić je iznudio jedanaesterac, a u gol ga je pretvorio Jočić, za vođstvo crveno-belih  - 0:1.

Napoli je uzvratio u 15. minutu golom Perinija, a novo vođstvo Živkovićevom timu doneo je Borisav Burmaz, posle kornera u 26. minutu - 1:2.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a posle samo tri minuta igre u nastavku, Napoli preko Saporetija stiže do drugog izjednačenja - 2:2.

Ni ovo nije Zvezdu uzdrmalo, a na njeno novo vođstvo čekalo se do 64. minuta, kada se u strelce upisao i Dedijer - 2:3.

Ali, od 70. minuta, kola kreću nizbrdo za goste.

Tada je rezervista Gaetano poravnao na 3:3, da bi u narednih pet minuta Adžibaba dobio dva žuta kartona i Zvezda je do kraja meča igrača sa fudbalerom manje na terenu.

Napoli je obilato iskoristio brojčanu prednost, tačnije raspoloženi Gaetano, koji je na kraju stigao i do het-trika. Zvezdinu mrežu pogađao je u 82, pa u nadoknadi vremena za konačnih 5:3.

Zvezda je tako ostala na jednom osvojenom bodu, na poslednjem mestu na tabeli. Napoliju je ovo prva pobeda, posle koje sada ima šest bodova na trećoj poziciji.