LŠ (U19) - Gordićev kiks presudio Zvezdi

utorak 11.12.2018.
17:55

Omladinska selekcija fudbalskog kluba Crvena zvezda porazom je završila takmičenje u grupnoj fazi Lige šampiona za mlade.

Beta/Branislav Božić/Ds

Samo jedan bod nakon šest mečeva u Ligi šampiona za mlade stoji na kontu omladinaca Crvene zvezde, a lako je moglo da se desi da izabranici Bratislava Živkovića prođu grupu.

Crvena zvezda je u poslednjem meču Grupe C poražena od Pari Sen Žermena rezultatom 1:0 (0:0) iako je pošteno reći da crveno-beli ni večeras nisu zaslužili poraz.

Tokom većeg dela meča domaćin je bio konkretniji, u više navrata je pretio protivniku, a najbolju priliku propustio je Borisav Burmaz u završnici kada je izbegao ofsajd zamku i izašao "1 na 1" sa golmanom PSŽ-a.

Kazna za promašaj bila je surova. Parižani su u 83. minutu dočekali grešku golmana Miloša Gordića koji je istrčao i promašio loptu, pa je Arnu Muinga samo prosledio loptu u nebranjenu mrežu i tako postigao pobedonosni gol za PSŽ.

Na kraju je i Andrija Radulović imao veliku šansu u petom minutu nadoknade, ali je i on tukao pravo u golmana gostujuće ekipe.

Treba reći i to da su Zvezdini omladinci večeras nastupili bez šestorice standardnih igrača, ali da su i pored toga prikazali dobru partiju i da su nezasluženo ostali praznih šaka.