Leonardo i Đurđević rasturili Zirku!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 06. februar 2017.

• 16:46

Fudbaleri Partizana danas su uspeli da savladaju ukrajinsku Zirku rezultatom 4:0 (1:0) na pripremama na Kipru. Leonardo učestvovao kod svakog gola.

U drugom meču u Limasolu, ekipa Partizana je danas odigrala sjajno protiv ukrajinske Zirke, člana najjačeg ranga ukrajinskog šampionata.

Ekipa Partizana je slavila sa vrlo ubedljivih 4:0 golovima Jankovića, Leonarda i Đurđevića koji je postigao dva gola.

Marko Nikolić će sigurno imati dosta razloga za zadovoljstvo nakon ovog meča, posebno kada vidimo koliko su crno-beli stvorili prilika u prvom poluvemenu i u prvom delu drugog poluvremena.

Janković je bio jedini strelac u prvom poluvremenu nakon asistencije Leonarda koji je danas bio poprilično raspoložen, a izveštaj nakon prvog dela možete videti ovde.

U nastavku, još veća dominacija crno-belih.

Već u 49. minutu Đurđević je na asistenciju Leonarda imao dobru priliku da povisi na 2:0, ali je promašio iz izgledne situacije, da bi i Stevanović par minuta kasnije loše reagovao nakon kontre Partizana.

Igrao se 55. minut kada je Partizan došao u prednost od 2:0, Leonardo je zakucao loptu u mrežu nakon asistencije Đurđevića, nije imao preterano težak zadatak da to učini, pa je pobeda u tom trenutku već bila na vidiku.

Stevanović je imao zicer u 58. minutu, da bi Đurđević minut kasnije uspeo da postigne novi gol za Partizan, ponovo je asistent bio Leonardo.

Tačku na ovaj meč stavio je Đurđević nakon nove, treće asistencije Leonarda, u 64. minutu. Brazilac je protutnjao po levoj strani, uputio loptu ka Urošu Đurđeviću kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

Do kraja susreta tempo je dosta opao, Partizan nije imao previše šansi, a Marko Nikolić je pružio šansu ostalim igračima koji su bili danas na klupi za rezerve.

Petrov je bio u poziciji da postigne svoj prvenac u 85. minutu nakon što mu je Đilas spustio loptu glavom, ali je golman Zirke uspeo da odbrani.