Le Talek probudio Zvezdu iz sna, Vieira doneo tri boda!

subota 20.02.2016.
15:58

Nova, 21. pobeda u prvenstvu Crvene zvezde i 20. uzastopna, ali mnogo teže nego što je bilo ko očekivao!

crvenazvezdafk.com

Bodovi se pišu, Zvezda je došla do sva tri danas protiv Mladosti iz Lučana iako im igra nije bila na nivou iz prvog dela sezone. Ekipa Miodraga Božovića je savladala Mladost iz Lučana sa 2:1 (0:0) i tako došla do nove, 21. pobede u prvenstvu, a tek je odigrala 23. utakmice.

Prvo poluvreme nije zadovoljilo navijače Crvene zvezde. Ekipa Miodraga Božovića nije stvorila previše dobrih prilika za postizanje gola, ekipa Mladosti se odlično branila predvođena danas sigurnim kapitenom Krznarićem, pa golova nije bilo u ovom delu igre.

Mladost je krenula nešto živahnije od Zvezde, imali su dve solidne prilike u prvih pet minuta preko Vajana, ali je odbrana Crvene zvezde preko Edsona prvi, odnosno preko Kahrimana drugi put uspela da interveniše.

Nakon toga sledi nekoliko poluprilika za Crvenu zvezdu, da bi najbolju u prvom poluvremenu propustio Vieira u 10. minutu. Luković je poslao loptu iz odbrane, Portugalac je uspeo da se izbori za poziciju, šutirao, ali je lopta otišla pored stative.

Poluprilike Kataija nakon centaršuta Ibanjeza i Petkovića, kao i blage pretnje Mladosti iz kontri su bile sve što smo videli u prvom poluvremenu uz izuzetak prilike Vieire u 45. minutu kada je Krznarić sjajno intervenisao.

Drugi deo je počeo bakljadom navijača Crvene zvezde, samim tim i prekidom od jednog minuta zbog dimne zavese koja se stvorila.

Zvezda je i dalje imala jalovu inicijativu, Mladost se odlično branila i nije dozvolila glavnim Zvezdinim ofanzivcima da ugroze gol golmana i kapitena ove ekipe.

Najbolju priliku na utakmici Mladost je propustila u 56. minutu. Nakon kontra-napada lopta je došla do Jovanovića koji je izbio sam sa golmanom Kahrimanom u situaciji 1 na 1, ali je šutirao pravo u njega. Ostalo je 0:0.

Usledio je slabašan šut Donalda, a onda taj 73. minut.

Zvezda je povela sa 1:0 nakon odličnog centaršuta Marka Petkovića i još boljeg udarca glavom Damijana Le Taleka koji sa nekih 10-15 metara šalje loptu u sam ugao golmana Krznarića!

Lakše su disali igrači Crvene zvezde nakon ovog gola, smirili su ritam, ali samo do 80. minuta. Tada je Stevanu Lukoviću ostavljeno previše prostora, šutirao je veoma oštro sa 20-25 metara i pogodio ugao golmana Kahrimana za 1:1.

Nije bilo vremena za paniku, odmah je Crvena zvezda izvela najbolju akciju u ovoj utakmici. Plavšić je pronašao Ibanjeza koji upošljava Vieiru, Portugalcu nije bilo teško da pošalje loptu u praznu mrežu - 2:1!

Smireno do kraja je ekipa Grofa Božovića privela utakmicu, upisali su nova tri boda i to je jedino što će ostati upamćeno sa ove utakmice.