LE: Poslednji stepenik za 'Valjak' i 'Vošu' (kraj)

• 22. avgust 2013.

• 20:18

Dva srpska kluba u isto vreme počela su svoje prve mečeve plej-of faze kvalifikacija za plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Partizan obezbedio minimalni trijumf, nesrećna Voša samo do remija.

Partizan - Tun 1:0 (0:0)
(20.30h Stadion Partizana, Beograd)

Fudbaleri Partizana u Humskoj dočekuju švajcarski Tun u pokušaju da drugu godinu za redom izbore plasman u grupnu fazu LE. Trener Vuk Rašović prinuđen da kombinuje ionako jalovu postavu crno-belih.

Počeo je meč u Humskoj. Šampion od starta kreće žustro a tako je i na tribinama. Prvi udarac u gol gostuju uputio je Saša Marković iz prekida koji je iznudio Aleksandar Mitrović.

Partizan igra otvoreno i napadački a takav način igre doneo je crno-belima drugu izglednu priliku koju Jojić nije uspeo da pretvori u pogodak pošto je loše zahvatio loptu na petnaestak metara iskosa sa desne strane.

Splasnula je početna inicijativa Partizana pa Tun polako uspeva da uspostavi ravnopravan odnos snaga na terenu. Proteklo je 15 minuta igre u Humskoj.

Već u 18. minutu Partizan je stigao do dobre prilike nakon kornera koji je izveo Jojić. Loše je procenio let lopte golman gostiju ali Obradović nije uspeo da 'umulja' loptu u nebranjenu mrežu pa je golman Tuna uspeo da je zaustavi na liniji.

Fudbaleri Tuna su do prvog udarca ka golu Vladimira Stojkovića došli iz prekida. Mladi Petrović je dobio javnu opomenu nakon što je sprečio kontru a Zufi je loptu uputio ka južnoj tribini.

Samo dva minuta kasnije mogli su gosti do gola nakon što je Sanogo promešao odbranu crno-belih ali je Obradović u poslednjem trenutku otklonio opasnost po Stojkovićev gol.

Posle pola časa igre u Humskoj može se konstatovati da šampion Srbije i dalje ne uspeva da pokaže nešto konkretnije u Evropi. Crno-beli nisu stvorili stopostotnu šansu a gosti su sve ravnopravniji.

Za samo minut igre u Humskoj su viđene dve dobre prilike na obe strane. Najpre je Aksentijević šutirao i pogodio Jojića na gol liniji Tuna a onda je na drugoj strani Obradović uspeo u poslednjem trenutku da spreči napadača gostiju da izađe sam pred Stojkovića.

Pokušaj Saše Ilića glavom u 45. minutu bio je poslednje što se moglo videti u prvom delu meča u Humskoj. Bila je to druga dobra prilika za Partizan ali nedovoljno da bi crno-beli poveli sa 1:0.

Obradovic

Već na početku drugog poluvremena Tun je ozbiljno pripretio preko Vitvera i Martineza a Vladimir Stojković je još jednom sačuvao svoj klub pada u ponor. Rašović uveo u igru Malbašića a izveo Đemba Đembu.

Nastavlja se kanonada dobrih prilika za Tun i sjajnih odbrana Vladimira Stojkovića. U 52. minutu tukao je sa distance Šnojvil ali je golman Partizana suprotnom rukom izvukao loptu ispod prečke.

Nakon sat vremena igre u Humskoj postalo je jasno da će Partizanu trebati mnogo sreće da bi se plasirao u grupnu fazu LE. Rašović je uveo Ninkovića ali dobre prilike pred golom Švajcaraca nema ni na vidiku.

Promešao je Miloš Jojić odbranu Tuna na isteku 69. minuta igre i doveo Partizan u vođstvo iako su gosti bili mnogo bliže golu u nastavku!

Četiri minuta nakon vodećeg gola Jojić je imao još jednu priliku ali je bio izblokiran u odsudnom trenutku.

Probudili su se fudbaleri Partizana a Ninković je u 77. minutu umalo savladao golmana Tuna koji krajnjim naporom uspeva da pošalje loptu u korner.

Završen je duel u Humskoj a Partizan može da bude više no zadovoljan minimalnom pobedom koja garantuje mnogo mirniji revanš no što bi bio da je ostalo 0:0.

Partizan - Stojković, Aksentijević, Petrović, Obradović, Stanković, Marković, Ilić, Đemba Đemba (od 46' Malbašić), Grbić (od 57' Ninković), Jojić, Mitrović

Tun - Fajvr, Sulomoni, Zigfrid, Vitver, Leti, Zufi, Hediger, Šnojvli K. (od 67. Fereira), Sanogo, Martinez (od 78' Kasio), Šnojvli M. (od 86' Sedik)

Vojvodina - Šerif 1:1 (0:1)
(20.30h Stadion 'Karađorđe', Novi Sad)

Novosađani nakon pet trijumfa u kvalifikacijama za LE i jednog remija dočekuju na 'umivenom' "Karađorđu" šampiona Moldavije. Marko Nikolić i njegov kolega odlučili su se za sledeće sastave.

U Novom Sadu su navijači Vojvodina napravili sjajnu uvertiru za najvažniji duel u novijoj istoriji svog kluba. Vojvodina je izvela prvi korner a fudbaleri Šerifa ne pokazuju bilo kakav respekt i ulaze jednako oštro u meč kao domaćin.

Na "Karađorđu" se rasplamsala borba, dosta oštrih startova sa obe strane a prvi udarac uputio je Rikardinjo u 10. minutu. Udarac završio pored desne stative gola Delača.

Nakon 15 minuta igre Šerif je nešto konkretniji u Novom Sadu ali osim pomenutog udarca Rikardinja nije bilo novih pretnji za gol Mateja Delača. Vojvodina je dozvolila gostima da preuzmu inicijativu pa trenutno čeka priliku za kontranapad.

Matej Delač nakon 20 minuta igre u Novom Sadu izrasta u najboljeg pojedinca jer je uspeo da napravi novu odbranu nakon slobodnog udarca koji je sa osamnaest metara izveo Luvanor.

Prvi udarac ka golu Šerifa večeras je uputio Marko Poletanović ali sa velike udaljenosti. Lopta je završila pored gola Tomića. Do nove prilike Vojvodina je stigla u 26. minutu ali je Gaćinović bio jednako uspešan kao Poletanović.

Prvo poluvreme utakmice u Novom Sadu ušlo je u poslednju četvrtinu. Isa je u 33. minutu umalo iskoristio centaršut sa leve strane ali je otvorenim stopalom poslao loptu pored desne stative gola Vojvodine. Šerif je tako upisao treću sjajnu priliku.

Ono što nije uspeo u 33. minutu Isa je uradio dva minuta kasnije. Nakon centaršuta Kadua uspeo je da iskoristi lošu intervenciju Đurića i lako savlada Delača za 1:0!

Luvanor Enrike je u 42. minutu zaradio drugu javnu opomenu pa Vojvodina do kraja ima igrača više i sjajnu priliku da preokrene rezultat u svoju korist.

Konkretniji je bio Šerif u prvom poluvremenu na "Karađorđu" i mora se priznati da prema viđenim prilikama zasluženo odlazi sa prednošću od 1:0 na odmor. Isključenje Luvanora Enrikea moglo bi da bude podstrek Novosađanima da u nastavku krenu odlučnije.

vojvodina navijaci

Shvatio je trener Vojvodine da njegov tim ima priliku da materijalizuje igrača više pa je već na startu drugog poluvremena uveo u igru Simona Vukčevića i Andriju Kaluđerovića. Bivši napadač Crvene zvezde je odmah po ulasku u igru propustio sjajnu priliku da izjednači pogodivši spoljni deo mreže sa pet, šest metara od gola gostiju.

Isplatila se agresivnost Vojvodini već u 54. minutu. Nasamarena je odbrana Šerifa a Škuletić je na asistenciju Vukčevića 'bocnuo' Tomića i izjednačio na 1:1!

Vojvodina je od trenutka kada je postigla gol stvorila još nekoliko prilika ali je Andrija Kaluđerović uspeo u 69. minutu da promaši 'kuću'. Sa dva, tri metra je napadač Vojvodine poslao loptu preko prečke.

Ogromnu količinu sreće imaju gosti u Novom Sadu jer Vojvodina iz akcije u akciju preti i gol praktično visi u vazduhu.

Neverovatno je da Vojvodina do kraja nije stigla barem do još jednog gola jer je stvorila više od deset prilika od kojih su pet ili šest spale u red stopostotnih. Na kraju samo 1:1 ali je i to rezultat koji ostavlja Novosađane u igri za plasman u LE.

Vojvodina - Delač, Leković, Vulićević, Trajković, Đurić, Radoja (od 54' Tumbasević), Vranješ, Gaćinović (od 46' Kaluđerović), Poletanović (od 46' Vukčević), Alivodić, Škuletić

Šerif - Tomić, Balima, Paje, Samardžić, Metua, Kavalkante Mendeš, Mojal (od 80' Paščenko), Enrike, Fernando, Kadu (od 84' Vilijam Selestino), Isa (od' Huliam)