LE - Čuka pokisla na Brdu

• 17. jul 2014.

• 22:53

Treći predstavnik Srbije u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope pretrpeo je večeras težak poraz od austrijskog Grediga i tako stao uz skute Vojvodini koja se već sada oprostila od daljeg toka takmičenja.

Poslednja utakmica prve runde drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope igrana je večeras na Banovom Brdu gde je domaći Čukarički ugostio austrijski Gredig.

Nevreme praćeno jakom kišom otežalo je igračima Čukaričkog i Grediga da pokažu nešto bolji fudbal a u lošim vremenskim uslovima bolje su se snašli Austrijanci koji su slavili rezultatom 0:4 (0:1) čime su obavili veći deo posla kada je plasman u treće kolo kvalifikacija za LE u pitanju.

Rezultat bi možda i bio povoljniji po "Brđane" da od 25. minuta nisu igrali sa igračem manje pošto je Pjasentin isključen zbog oštrog starta nad Jordijem Rejnom.

Prvi pogodak na meču Austrijanci su postigli u 37. minutu kada Nuc našao usamljen na petercu i lako smestio loptu u mrežu Borivoja Ristića. Mogli su gosti i do dva gola prednosti pre odlaska na odmor ali je Rajko Brežančić sa linije izbacio loptu nakon udarca Koree.

U nastavku meča nizale su se šanse pred golom Čukaričkog ali se ne može reći da ni Čukarički nije imao priliku da dođe makar do jednog gola što se na žalost nije dogodilo.

Stojiljković i Matić imali su dobre prilike sredinom drugog dela meča a onda je Gredig sa još tri gola u završnici stavio tačku na večerašnji meč i plasman u treće kolo kvalifikacija za LE.

Loše reakcije odbrane "Brđana" dva puta je kaznio Šuc a onda je strelac vodećeg gola za goste Štefan Nuc pogodio u 90. minutu za konačnih 0:4.

Revanš utakmica na programu je za sedam dana ali će tada Austrijanci pred sobom imati samo formalnost po pitanju overe plasmana u treće kolo kvalifikacija za LE.