LE: Černomorec - Zvezda (kraj)

• 01. avgust 2013.

• 17:59

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 3:1 u Odesi u okviru prvog meča trećeg kola kvalifikacija za LE.

Do kraja susreta Zvezda nije uspela da postigne barem još jedan pogodak pa nema sumnje da će biti jako teško da za sedam dana nadoknadi zaostatak za Černomorecom.

Ponovo arbitri kažnjavaju Zvezdu bez razloga i dodeljuju penal Černomorecu u 78. minutu koji sigurno realizuje Antonov i donosi prednost domaćinu od 3:1!

Oslobodila se Zvezda grča i u ovim trenucima igra otvoreno i pokušava da dođe do poravnanja rezultata. Najagilniji u gostujućem timu je strelac gola Vukan Savićević.

Uspeva Zvezda da dođe do gola u 59. minutu meča. Pogrešila je odbrana Černomoreca, tačnije levi bek Anderson a Vukan Savićević iskoristio je priliku koja se ukazala i smanjio na 2:1!

Glavni arbitar meča dodelio je Filipu Kasalici javnu opomenu zbog navodnog simuliranja prekršaja u kaznenom prostoru što znači da krilni napadač neće igrati u revanš susretu.

Minut kasnije Lazić dobija javnu opomenu pa sada obojica štopera Crvene zvezde moraju da budu oprezni.

Odmah na početku drugog poluvremena Zvezda je stvorila priliku preko Savićevića i Daude ali se ispostavilo da je Nigerijac, koji je zamenio Nejca Pečnika, bio u ofsajdu.

Završeno je prvo poluvreme u Odesi a još jedna loša vest za navijače crveno-belih je da se Nikola Mijailović povredio i da neće biti u stanju da nastavi meč.

Nova greška Zvezdine odbrane i Černomorec od 38. minuta dolazi do dvostruke prednosti. Đa Đeđe ovoga puta nije propustio priliku pa je njegov lob završio u mreži Bobana Bajkovića za 2:0!

Odmah nakon vodećeg gola Černomorec je još jednom pripretio preko Rijere ali je i Zvezda nakon nekoliko sekundi propustila priliku da preko Pečnika izjednači. Slovenac se premišljao pa je šansa za izjednačenje otišla u nepovrat.

U trenutku kada je Zvezda uspela da stvori dve vezane prilike Černomorec dolazi do vođstva. Loše je intervenisala odbrana Zvezde dozvolivši Đa Đeđeu da izađe sam pred Bajkovića i prebaci ga, a onda Krneta nije otklonio opasnost pa je Antonov dodao loptu Rijeri koji lako pogađa mrežu za 1:0!

Zvezda se u potpunosti oslobodila pritiska u prethodnih desetak minuta i ponovo preti preko Ninkovića. Vezista crveno-belih pokušao je sa dvadesetak metara ali je lopta završila pored desne stative golmana Bezotosnog.

Ubedljivo najbolja prilika na meču dogodila se u 26. minutu prvog dela igre kada je Savićević probio po levoj strani, uposlio Kasalicu koji na tri metra od gola kasni delić sekunde i loptu šalje preko nebranjenog gola Černomoreca.

U 20. minutu Marko Vešović zbog zakasnelong starta pored desne aut linije odbrane crveno-belih pravi prekršaj i dobija prvi žuti karton na utakmici.

Černomorec je uspeo da upiše novi udarac ka golu Crvene zvezde. Bobko je nakon kornera najbolje prihvatio "otpadak" na šesnaestercu ali je bio neprecizan i poslao loptu visoko preko prečke.

Golman Černomoreca pokazao je nesigurnost u 16. minutu meča pa je Crvena zvezda umalo došla do prilike da ugrozi gol domaćih ali je od svega dobila samo korner koji nije doneo promenu rezultata.

Nastavlja Černomorec sa pritiskom ali još uvek odbrana Crvene zvezde uspešno neutrališe atake domaćih pa nema promene rezultata nakon četvrt časa igre u Odesi.

Pripretili su i fudbaleri Crvene zvezde prvi put na utakmici. Savićević se našao na ivici šesnaesterca odakle je volej udarcem uposlio golmana domaćih ali nedovoljno da dobro da mu napravi veći problem.

Dobra akcija Černomoreca u šestom minutu. Lazić je kraj leve aut linije izgubio loptu koju mu je fudbaler Černomoreca oduzeo i poslao je u šesnaesterac gde je Riera uspeo da je zahvati i volej udarcem natera Bajkovića na prvu intervenciju.

Počeo je duel na obali Crnog Mora. Kao što se očekivalo, domaćin od prvog minuta kreće punom parom ka golu Bobana Bajkovića.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv ukrajinskog Černomoreca u Odesi. Treneri su se odlučili za sledeće sastave.

Černomorec: Bezotosni, Berger, Fontaneljo, Anderson Mineiro (od 84' Vanjeli), Kutas, Kovaljčuk, Gaj, Bobko, Riera (od 82' Prijomov), Đa Đeđe i Antonov (od 82' Samodin)

Crvena zvezda: Bajković, Krneta, Lazić, Vešović, Mijailović (od 45+2' Mladenović), Kovačević , Milijaš, Ninković, Pečnik (od 46' Dauda), Savićević i Kasalica (od 85' Milunović).