LE: Bursa odolela hrabroj Vojvodini

• Autor: Miloš Marković

• 01. avgust 2013.

• 21:43

Sjajna utakmica na Karađorđu, Vojvodina je i pored preokreta ipak poklekla u finišu. Sjajna igra i atmosfera na 'Karađorđu'.

NovosadskaVojvodina na samom kraju nije imala ni sreće.

Taje Taivo postigao je gol u 90. minutu čime je rastužio domaće navijače koji su zdušno bodrili svoj tim.

U svakom slučaju, pozitivna slika u Novom Sadu, Vojvodina hrabra i odvažna protiv jakog rivala.

Tok meča možete pročitati u tekstualnom prenosu u nastavku ove vesti.

Ekipa Vojvodine nastupila je u sledećem sastavu:

Delač, Radoja, Trajković, Vranješ, Đurić, Leković, Alivodić, Poletanović, Vulićević, Škuletić, Oumaru.

Gostujući tim je nastupio u sledećem sastavu:

Frej, Civeli, Taivo, Uzbajrakli, Ozturk, Beluši, Cinaz, Batalja, Sanli, Šestak, Pinto.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Prvo poluvreme u Novom Sadu, a naročito i sam početak meč doneo je dve prilike za gostujući tim koji je pokušao preko Šestaka i Batalje, koji su ipak bili neprecizni u svojim šutevima ka golu Delača.

Nakon deset minuta igre, Vojvodina pokušava preko Vranješa, ali je njegov udarac izblokiran. Pokušao je nešto kasnije i Poletanović, čiji je pokušaj uspešno zaustavio iskusni Francuz Frej. Ipak, bila je to dobra prilika, prva prava prilika za Vojvodinu.

Bursa je nakon pola sata igre imala više lopte u svojim nogama, ipak Vojvodina je u nekoliko navrata pokušala da realizuje kontranapade, ali je koncentrisana bila defanzivna linija turskog tima.

A onda, u 36. minutu šok za domaće navijače.

Đurić ruši Batalju u kaznenom prostoru, penal za turski tim izveo je upravo pomenuti igrač. Precizan je bio igrač Burse, turska ekipa vodi rezultatom 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, beležimo pokušaj Škuletića, koji šutira pored gola, ali i šut raspoloženog Batalje, koji sa desne strane ulazi u kazneni prostor i šutira, ali Delač uspešno loptu izbacuje u korner.

Igrači Vojvodine nisu obeshrabreni vođstvom protivničkog tima, u 44. minutu beležimo i poslednji pokušaj u prvom poluvremenu. Vulićević dobro probija po desnoj strani, upućuje dobar centaršut, ali udarac glavom Vranješa završava u rukama iskusnog Freja.

vojvodina

Beležimo nekoliko pokušaja domaćeg tima. Pokušao je Škuletić u 50. minutu, ali je njegov udarac završio van okvira gola. Dva minuta kasnije, probao je i Vranješ, ali je njegov udarac izblokiran. Isti igrač je u 57. minutu šutirao van okvira gola.

Vojvodina nakon 15-ak minuta igre preuzima inicijativu, pokušava svim silama da stigne do izjednačenja i u tome uspeva u 71. minutu.

Strelac za Vojvodinu bio je Vulićević, koji je postigao fenomenalan pogodak!

Izgledalo je kao da će da uputi centaršut, ali je lopta prevarila golmana Freja koji je bio na metar od gol linije, i završila u mreži - 1:1!

Rasplamsala se igra nakon izjednačujućeg gola Vojvodine, gosti su krenuli sa otvorenijom igrom, pokušali su ponovo preko Batalje koji je u 77. minutu izašao sam ispred golmana Delača koji je sjajnom intervencijom zaustavio pokušaj fudbalera turskog tima.

Sjajna igra ekipe Vojvodine dobija nagradu u 81. minutu, sjajni Oumaru postiže gol nakon centaršuta sa desne strane za potpuni rezultatski preokret – 2:1 za Vojvodinu!

Nadskočio je Oumaru svog čuvara i 'na drugoj stativi' uputio šut ka daljem uglu nemočnog golmana Freja.

U potpunosti otvorena igra u finišu meča, navijači sjajnom podrškom vode izabranike Marka Nikolića do velike pobede nad turskom ekipom.

Probali su Turci u finišu preko Cinaza ali je Delač bio na visini zadatka, ipak to nije bio slučaj u poslednjem, 90. minutu meča kada je Taivo uspeo da spase svoj tim poraza na Karađorđu.

Konačan rezultat, Vojvodina - Bursa 2:2.