Lalatović se ovog derbija vrlo rado seća - Debakl Partizana, gol Nemanje Vidića!

• 21. april 2015.

• 12:54

Još četiri dana ostalo je do 148. večitog derbija. A dok odbrojavamo do početka meča, danas se podsećamo 118. prvenstvenog, kada je Crvena zvezda ubedljivo savladala Partizan u Humskoj.

Na današnji dan pre 13 godina, Crvena zvezda je ostvarila jednu od svojih najubedljivijih pobeda na stadionu u Humskoj u dugoj istoriji večitih derbija.

Bila je to Partizanova šampionska sezona, crno-beli su na kraju osvojili titulu sa 15 bodova prednosti u odnosu na ''večitog rivala'', ali su tog 21. aprila 2002. godine doživeli težak poraz od Crvene zvezde.

Ekipa koju je tada sa klupe predvodio Zoran Filipović slavila je sa 3-0, posle bolje igre u najvećem delu meča. Vođstvo crveno-belima doneo je Nemanja Vidić u finišu prvog poluvremena, posle kornera gostiju sa desne strane terena. Vidić je bio najviši u skoku i udarcem glavom savladao golmana Radovana Radakovića - 0:1.

Vidić je taj gol posvetio svom velikom prijatelju Vladimiru Dimitrijeviću, takođe fudbaleru Zvezde, koji je nekoliko meseci ranije preminuo na treningu na Marakani.

Zvezda je bila opasnija i u nastavku, mnogo problema odbrani crno-belih zadavao je brzonogi Dragan Bogavac, a posao gostima je bio znatno olakšan od 66. minuta, kada su isključeni Saša Ilić i rezervista Milivoje Ćirković.

Naime, Saša Ilić je udario svog prezimenjaka Dejana bez lopte, sudija Radoman je posle konsultacija sa pomoćnikom Čupićem isključio kapitena Partizana. Zatim su usledili protesti crno-belih kod pomenutog Čupića, a iz svega je ''najdeblji kraj'' izvukao Ćirković, koji je sa klupe Partizana najžešće protestovao i takođe je ''pocrveneo''.

Sa igračem više, Zvezda je do kraja još dva puta zatresla mrežu Radakovića. Prvo je Dragan Bogavac u 79. minutu pobegao Saviću i onda na najbolji način završio akciju za vođstvo Zvezde od 2-0, a tačku na ovaj meč stavio je Dejan Milovanović. Najmlađi akter tog derbija je dobio loptu iz auta od današnjeg trenera Zvezde Nenada Lalatovića, a onda ''promešao'' odbranu crno-belih i dotukao rivala - 0:3 u Humskoj.

Partizan: Radaković, Nuhi, Mišković (Čakar), Savić, Stojanovski, Duljaj, Trobok (Vukić), Ivić, Ilić, Bečanović (Ilijev), Lazović. Trener: Ljubiša Tumbaković.

C. zvezda: Ranđelović, Marković (Matijašević), Vidić, Vitakić, Lalatović, Ilić (Lerinc), Gvozdenović, Bratić, Bošković (Milovanović), Pjanović, Bogavac. Trener: Zoran Filipović.