Lalatović je ponosan, kaže da bi i Srbija trebalo da bude...

• 24. jun 2017.

• 19:13

• Izvor: Sportske.net, fss.rs

Iako se mlada reprezentacija Srbije, čiju okosnicu su činili svetski prvaci sa Novog Zelanda, sa Evropskog prvenstva vraća sa samo jednim osvojenim bodom, selektorna sve ovo veoma pozitivno gleda.

Portugal 0:2, Makedonija 2:2 i Španija 0:1 -  to je učinak mlade reprezentacije Srbije, koja na Evropskom prvenstvu u Poljskoj nije uspela da se domogne plasmana u polufinale.

Posle svega, selektor Nenad Lalatović u izjavi za sajt FSS-a poručuje da je ponosan na svoje ''Orliće'' i ono što su prikazali na ovom takmičenju, a lošu sreću je okrivio i za poslednji poraz od kombinovane postave Španije.

''Mislim da smo još jednom pokazali da Srbija ima jako kvalitetne mlade igrače, momke koji su s pravom bili evropski i svetski prvaci. Igrati na ovakvom nivou, protiv ovakve reprezentacije sa igračem manje to samo pokazuje kakav kvalitet ima ova generacija. I Srbija treba da bude ponosna što ima ovakve igrače'', izjavio je Lalatović.

Naravno, podsetio je na priliku koju je Veljković propustio na početku meča, mada ne treba zaboraviti i da nas je golman Manojlović u više navrata spasavao ubedljivijeg poraza. Ali, Lalatović za to opravdanje vidi u činjenici da smo u drugom poluvremenu imali igrača manje na terenu, posle isključenja Đurđevića.

''Mogu biti ponosan na njih, jer ovako se boriti sa igračem manje i praviti šanse... Posebno prvo poluvreme, kada smo bili egal, imali dve stopostotne šanse. Veljković je bio sam na drugoj stativi, kada je prebacio loptu preko gola.

I žao mi je zbog te šanse, jer da smo postigli gol, tok meča bi sasvim sigurno bio drugačiji'',
smatra Lalatović, koji ističe i da je Španija prvi favorit za osvajanje titule prvaka Evrope.