Kup - Vojvodina prvi finalista!

• 09. april 2014.

• 16:51

Fudbaleri Vojvodine u Subotici potvrdili plasman u finale nacionalnog Kupa i tako došli na korak od trofeja kojim bi na pravi način obeležili 100-godišnjicu osnivanja kluba.

Ekipa Branka Babića je u Suboticu došla u odličnom raspoloženju, posle pobede od 1:0 u prvom polufinalnom meču na ''Karađorđu'' i posle sjajne igre i remija u Humskoj protiv Partizana proteklog vikenda.

U revanšu polufinala Kupa u Subotici, Vojvodina je još jednom savladala Spartak, takođe sa 1:0, i po drugi put uzastopno izborila plasman u finale
.

Na teškom terenu u Subotici Vojvodina nije uspela da ponovi lepršavu igru iz duela sa Partizanom, ali što je najvažnije za njih, potvrdila je svoj kvalitet i zasluženo izborila plasman u finale Kupa.

Prvo poluvreme nije donelo ni golove, ni neke velike prilike. Bilo je par nešto zapaženijih pokušaja na obe strane, ali bez prave opasnosti pred jednim, ili drugim golom.

Drugih 45 minuta je, naravno, bilo mnogo sadržajnije, jer je Spartak morao da bude mnogo ambiciozniji, a Vojvodina je vrebala priliku da golom reši sve dileme.

Iskusni napadač Vojvodine Lazar Veselinović je imao sjajnu priliku da Vojvodinu dovede u vođstvo početkom drugog poluvremena, izbio je sam ispred golmana Spartaka Branimira Aleksića, ali je on uspeo da zakači loptu i sačuva mrežu.

Ipak, kako je Spartak pokušavao da dođe do gola gostiju, ostavljao je istovremeno i dosta prostora gostima da ponovo pripreti. To se i dogodilo u 74. minutu, kontra Novosađana dva na dva, u izvođenju Alivodića i Milinković-Savića, ali se sve završilo novim kornerom za goste.

Taj korner je bio i odlučujući, posle nespretne reakcije Lazića, lopta se odbija od prečke i dolazi do Milinković-Savića, koji pored istrčalog Aleksića šalje loptu u mrežu - 0:1!

Bilo je tada jasno da Vojvodina ide u finale. Subotičani su pokušali da bar izbegnu novi poraz, Milić je imao sjajnu priliku nešto kasnije, ali je šutirao tik iznad prečke Žakulinog gola.

Vojvodina sada čeka ime rivala u borbi za trofej, a znatno bliža tome je ekipa Jagodine, koja u drugom polufinalu od 18 časova igra sa OFK Beogradom, a prvi meč na Karaburmi je dobila sa 2:1.