Kup - Trijumf Jagodine za reprizu finala!

• 09. april 2014.

• 19:48

Drugu godinu za redom u finalu nacionalnog Kupa Srbije sastaće se Jagodina i Vojvodina, pošto su, nakon "Lala", i Jagodinci pobedom u revanšu polufinala overili drugo uzastopno finale.

Fudbaleri Jagodine overili su plasman u drugo uzastopno finale nacionalnog Kupa Srbije još jednom pobedom nad ekipom OFK Beograda, ovoga puta na stadionu podno Đurđevog brda.

Nakon što su kao gosti bili bolji od "Romantičara" i slavili na Karaburmi rezultatom 1:2, izabranici Mladena Dodića slavili su i u revanšu, ovoga puta rezultatom 2:0 (1:0), čime su obezbedili plasman u finale ukupnom pobedom od 4:1.

Branilac trofeja slavio je golovima Milana Đurića i Aleksandra Pešića. Vodeći pogodak za domaće večeras je postigao Đurić u 37. minutu a tačku na plasman Jagodine u finale Kupa Srbije stavio je Aleksandar Pešić u 54. minutu susreta.

Jagodina je u završnici susreta mogla do ubedljivije pobede ali je udarac Vuka Mitoševića u 80. minutu završio na mestu gde se spajaju prečka i stativa, a onda je golman Zečević odbranio zicer Aleksandru Pešiću, četiri minuta kasnije.

Domaćin je meč završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Dajan Šimac u 87. minutu dobio drugu javnu opomenu i tako lišio sebe mogućnosti da bude na terenu u finalu.

Ekipa iz Pomoravlja došla je tako do drugog uzastopnog plasmana u finale nacionalnog Kupa Srbije a u reprizi prošlogodišnje utakmice sa stadiona u Humskoj pokušaće da preko Vojvodine dođe i do drugog trofeja u klupskoj istoriji.

Finale je na programu 7. maja a naknadno će biti odlućeno na kojem će stadionu utakmica biti odigrana.