KUP: Sale 'probudio' Partizan, majstorije Tošića i Jankovića

sreda 15.11.2017.
20:18

Dva lica crno-belih u odloženoj utakmici osmine finala Kupa Srbije. Ulazak Saše Ilića promenio tok meča, Partizan na kraju zasluženo u četvrtfinalu.

Beta/Branislav Božić/Ds

Fudbaleri Partizana obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u poslednjem susretu osmine finala savladali ekipu Rada sa 3:0 (0:0) golovima Zorana Tošića i Marka Jankovića.

Partizan: Jovičić, Miletić, Mitrović, Ostojić, Antonov, Everton, Radin, Tošić, Đuričković (od 46' Ilić), Solomon (od 46' Tavamba), Ožegović (od 72' Janković);

Rad: Dejanović, Volkov, Guzina, Mladenović, Tanasijević (od 70' Riznić), Mijailović (od 46' Parađina), Šipčić, Vico, Zonjić, Marinković (od 74' Ljubinković), Lukić;

Vratili su se crno-beli sa pauze ali su prvo poluvreme večerašnje utakmice osmine finala Kupa Srbije odigrali kao da su još uvek na odmoru.

Miroslav Đukić je promešao karte ali u prvom poluvremenu "Parni Valjak" nije prikazao ništa što bi bilo vredno pomena. U nekoliko navrta domaći su zapretili Radu udarcima koji su bili toliko "opasni" da golman Dejanović nije morao da interveniše.

Pitanje je u kom bi smeru otišla utakmica da su "Građevinari" stigli do prednosti u 24. minutu kada je bivši fudbaler Partizana Nebojša Marinković pogodio stativu.

Poslednji zvižduk sudije Pipera u prvom poluvremenu ujedno je označio i kraj mučenja jer je Miroslav Đukić u pauzi napravio dve promene i time rešio pitanje pobednika.

Sa Sašom Ilićem i Leandreom Tavambom na terenu koji su zamenili Petra Đuričkovića i Teofilusa Solomona Partizan je delovao totalno drugačije i bilo je pitanje trenutka kada će se mnogo bolja igra isplatiti.

Ognjen Ožegović je propustio dve dobre prilike u uvodnih deset minuta nastavka, a onda je na scenu stupio Zoran 'Bambi' Tošić. Zrenjaninac je sa dva gola u razmaku od sedam minuta praktično rešio pitanje pobednika, tako da je velemajstorski potez Marka Jankovića iz 80. minuta samo predstavljao šlag na torti.

Golove Zorana Tošića pogledajte OVDE!

Gosti su u drugom poluvremenu bili bezopasni, sve dobro što su uradili u prvom delu palo je u vodu, a valja istaći da su večeras za "Građevinare" debitovali golobradi Branko Riznić i Dejan Parađina.

Sledeću takmičarsku utakmicu Partizan igra u nedelju protiv Javor Matisa u okviru 17. kola Super lige Srbije, dok ekipu Rada dan ranije očekuje gostovanje lideru šampionata Crvenoj zvezdi.