Kup: Rikardo Gomeš za miran put u Niš!

sreda 17.04.2019.
19:52

Pogotkom Rikarda Gomeša fudbaleri Partizana upisali su prvi trijumf protiv Radničkog u tekućoj sezoni i tako stekli prednost pred revanš u Nišu.

Beta/Branislav Božić/Ds

Tek u trećem ovosezonskom duelu sa niškim Radničkim fudbaleri Partizana uspeli su da stignu do trijumfa.

Nakon remija u Nišu i martovskog poraza u Humskoj Partizan je večeras na svom terenu savladao ekipu Nenada Lalatović rezultatom 1:0 (1:0) u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije.

Partizan: Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Zakarić (od 46' Ivanović), Pantić, Tošić (od 76' Ilić) - Rikardo (od 83' Georgijević);

Radnički Niš: Ristić - Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević - Drinčić, Bondarenko - Grbić (od 72' Petrović), Kojašević (od 65' Stojanović), Ranđelović (od 88' Nikodijević) - Haskić;

Utakmica na stadionu Partizana nije obilovala lepim potezima i velikim brojem prilika, ali to je nešto što je i moglo da se očekuje imajući u vidu da se radilo o prvom meču polufinala kupa.

Radnički je bio opredeljen na odbranu svog gola večeras, a svoje šanse tražio je iz kontranapada i eventualnih grešaka fudbalera domaćeg tima kojih večeras nije bilo mnogo.

Više puta u prvom poluvremenu odbrana Partizana dobro je postavljala ofsajd zamke tako da Vladimir Stojković i nije imao situacije kod kojih bi se našao na većem iskušenju.

Nije ni Partizan stvorio veliki broj prilika večeras, uglavnom su to bili pokušaji sa distance, ali je u 29. minutu stigao do gola koji je napravio razliku.

Danilo Pantić uputio je centaršut posle prekida na levoj strani, Nemanja R. Miletić vratio je loptu na ivicu peterca, a tamo je najbolji strelac ekipe bio spreman da je lansira u mrežu!

Pogodak Rikarda Gomeša pogledajte OVDE!

Partizan

Do odlaska na odmor, ali i u većem delu drugog poluvremena gledali smo požrtvovanu igru na obe strane, u više navrata bilo je i povećane grubosti pa su tako Goran Zakarić i Rikardo Gomeš teren napustili zbog povreda koje ne bi trebalo da budu ozbiljnije prirode.

U takvoj situaciji nije ni bilo previše prostora za promenu rezultata, a moguće je da će obe strane posle svega biti zadovoljne ostvarenim.

Partizan u Niš nosi prednost jednog gola, a posebno je važno to što je mreža Vladimira Stojkovića večeras ostala mirna.

Revanš utakmica polufinala Kupa Srbije između Radničkog i Partizana igra se 15. maja u Nišu.

26 Komentara

petar000
Thursday, 18.04.2019
02:40

Bitna pobeda i nema smisla da kritikujem, ali realno jedva cekam kraj sezone da ne gledam vise neke igrace. Samo zapazanje da su nasa tri vezna (Tosic, Pantic, Zakaric) vise sansi napravili fudbalerima Radnickog, nego svojim saigracima. Toliko...

Душан Терић
22:49

Slazem se. Nasa sredina terena je kriminalna. Ali sta nije ove sezone?

RealanNis
Wednesday, 17.04.2019
21:18

Malo objekivnosti. Sta je potrebno za faul, ili zuti nedao bog igracima radnickog? Gazenje na nogu Tosica, pesnica u bubrege Gomesa, lakat u glavu Pantica, start sa obe noge sa ledja na Pantica i Zakarica. Sve to sudija vidi kao situacije koje nisu ni za faul. Muska igra nema sta.

skoneee????
20:18

Zasto ne vrate da vidimo situaciju nad Rikardom . . Dali ima elemenata za najstrozu kaznu . .PENAL
GDE JE TOOO DA SE VIDI LEPO . .😠😠😠😠🤔

petar000
02:35

Ni meni bas nije najjasnije da se ta situacija nije videla na ponovljenom snimku. Najsumnjivija situacija na utakmici. Ne znam da li je bilo penala, ali da je potpuno ignorisu, bas nejasno. I onaj Radule, poceo strasno da smara u prenosima, ne obraca paznju sta se desava na ternu, sve neke statistike iznosi, ko daje golove u kojim intervalima, ma koga bre to zanima.

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
19:57

Da je Radnički protiv zvezde igrao sa 50% želje u odnosu na danas protiv Partizana pobedio bi zvezdu sa sve njenim sudijama, a danas je izgubio od Partizana sa sve svojim sudijama: Pankovu drugi žuti karton i automatski crveni u pvom poluvremenu kada je faulirao Rikarda s leđa, isključenje Lalatović još u prvom poluvremenu, nedosuđena penal za Partizan kada je Crnomarković srušio Rikarda i jedno 10-ak prekršaja nije dosudio za Partizan. Džabe, Partizan hita ka novoj duploj kruni.

Душан Терић
20:05

Da li ti stvarno verujes u ovo sto pises? Za celu utakmicu imali smo 3 suta na gol. Igre nema. Akcije nema. Sa svakom promenom trenera smo sve gori I gori. Tosic koji treba da bude pokretac igra 0. I o cemu ti pricas?

Saturday, 20.04.2019
15:55

To će se desiti i da dođe druga uprava jer se ova uprava ništa ne pita kao što neće ni naredna dok god imaju istog gazdu, a za to neću biti ja kriv koji pogađam u srž i metu već vi koji krivite klub koji je svakodnevno maltretiran sa svih instanci u srpskom fudbalu i državi.

Душан Терић
08:19

Verujem daova uprava, ovaj trener I ovaj tim ne mogu partizanu da donesu nista, dobro a da mi navijaci takvim pricama pravimo alibi svima njima. A ti veruj u sta hoces, ali nemoj posle da kukas kada bidemo imali 50 miliona duga, propalu omladinsku skolu I prvi tim koji godinama nije uzeo titulu.

Friday, 19.04.2019
11:35

Znam da brojim, imali smo 7 šuteva na gol, 3 u okvir gola, a zašto Partizan nije imao više šuteva nije adresa Partizan već sudije tj. glavni sudija Srđan Jovanović koji nije dosudio još 10-ak prekršaja za Partizana od kojih su neki bili i u zoni šuta, a osim toga nije isključio štopera Radničkog još u prvom poluvremenu. Partizan je i s ovakvim suđenjem pobedio, nadigrao Radnički, pobedio bi i ubedljivije i igrala bi se bukvalno viktorija na gol Radničkog da je suđenje pošteno. Konkretno Tošića, ali i Pantića, i Zakarića i Rikarda i Zdjelara, sve su ih prebili, a ti se žališ na igrač. Pa kako da igraju kada ih non-stop zaustavljaju prekršajima koji ne samo da neki od njih nisu kažnjeni javnim opomenama već nisu ni dosuđeni. Reci nam šta si ti video i u šta veruješ? Veruješ u pošteno suđenje i u poštene utakmice zvezde i Radničkog?

Душан Терић
22:47

Verujte u sta hocete. Samo znam da nam se crno pise.

BenkovackiManitas31*
03:33

Ne zna on kuda udara, pusti ga

RealanNis
00:53

Tosic nula jer su mu otkinuli noge i rebra. A i Panticu. Ok je muska igra ali da gazenje kramponima ne budu ni faul? Sta isao kramponom na loptu pa se slucajno tu nasla Tosiceva noga? A o startovima sa dve noge sa ledja, laktovima u glavu i pesnicama u bubrege da ne pricam. Sa druge strane da li bi takvi startovi bili tolerisani i Partizanu?

08:00

Cemu se raduju? Umesto da se oproste od kupa casno, sa jednim golom razlike oni se raduju sto dolaze mecki na rupu. A svi znaju sta mecka radi kad joj dodjes.