KUP: Rad - Crvena zvezda (KRAJ)

• 29. oktobar 2014.

• 12:58

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Rada u osmini finala Kupa Srbije, pošto su danas na Vračaru eliminisali aktuelnog šampiona Srbije iz daljeg toka takmičenja.

Pet minuta igre u nadoknadi vremena nije bilo dovoljno crveno-belima da stignu bar do izjednačenja pa fudbaleri Rada sasvim zasluženo odlaze u četvrtfinale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.

Strašan pritisak istrpeli su fudbaleri Rada u periodu od 70. do 80. minuta a onda su na pet minuta pre kraja umalo duplirali prednost nakon udarca Petra Jelića.

Prva sjajna prilika za Zvezdu u nastavku usledila je posle centaršuta Nikole Mijailovića i udarca Darka Lazovića. Lopta posle udarca krilnog napadača završava na prečki!

Sa druge strane Đorđe Despotović tuče ka golu Rada a mladi Radunović nesigurnom intervencijom na trenutak "smrzava" svoje saigrače. U drugom pokušaju golman Rada uspeo je da ukroti loptu.

Zvezda je prinuđena da juri rezultat ali domaćin pravi novu priliku za gol. Posle centaršuta sa leve strane lopta stiže do Rodića a lopta odlazi tik pored desne stative nakon sjajnog udarca po zemlji.

Reaguje Nenad Lalatović u 63. minutu dvostrukom izmenom. U igru šalje Miloša Bosančića i Đorđa Despotovića a teren napuštaju Mihajlo Ristić i Nenad Gavrić.

Rasplamsala se borba nakon vodećeg gola fudbalera Rada pa u 60. minutu Danilo Grujić biva prinuđen da žutim kartonom kazni Mihajla Ristića kako bi smirio strasti.

Odmah nakon vodećeg gola fudbaleri Rada prave novu priliku preko Markovića, ali Damir Kahriman kvalitetnom intervencijom sprečava domaće da dupliraju prednost.

Smušena reakcija Zvezdinih fudbalera omogućila je u 50. minutu Borku Veselinoviću da uposli Slavka Perovića koji se ubacio iz sredine, povukao loptu ka desnoj strani, a onda udarcem po zemlji matirao Damira Kahrimana za vođstvo domaćih od 1:0!

Prvu priliku u drugom delu igre stvorili su fudbaleri Crvene zvezde preko Aleksandra Kataija ali su domaći nakon dobre intervencije Radunovića napravili šansu iz koje stižu do vođstva.

Treneri dveju ekipa odlučili su da sastavi koji su počeli utakmicu nastave meč pošto nema prijavljenih promena na poluvremenu.

Završeno je prvo poluvreme.

Sam je izašao napadač Crvene zvezde pred istrčalog Radunovića a onda je pokušao udarcem u donji desni ugao mada je lopta išla suviše blizu Radunoviću koji uspeva da interveniše - ostaje 0:0!

Fantastična prilika za Crvenu zvezdu u poslednjem minutu prvog poluvremena. Delimir Bajić vratio je loptu ka svom golmanu ali je zapravo uposlio Luku Jovića koji nastavlja seriju nestvarnih promašaja.

Minut pre isteka regularnog perioda predviđenog za igru u prvom delu susreta Aleksandar Kovačević pokušava sa distance ali lopta odlazi visoko preko gola domaćeg tima.

Prvu javnu opomenu na utakmici dobio je Ognjen Gnjatić nakon što je na sredini terena prekinuo jedan potencijalno opasan napad Crvene zvezde nešto grubljim prekršajem.

Kontranapad u situaciji 4 na 4 završen je udarcem Aleksandra Kataija koji ipak ne uspeva da savlada dobro postavljenog Radunovića pošto je tukao u bliži ugao.

Sredinom prvog poluvremena fudbaleri Crvene zvezde preuzimaju terensku inicijativu a u 29. minutu stižu i do prvog udarca ka golu protivnika.

Prvi udarac koji je danas išao u okvir jednog od dva gola na Vračaru beležimo u 22. minutu. Milošević je tukao sa distance ka Kahrimanu ali je iskusni golman Crvene zvezde lako ukrotio tu loptu.

U periodu od 16. do 20. minuta domaćin u nekoliko navrata stiže pred gol Crvene zvezde ali izostaje završnica pošto Bajić, Raspopović i Đurić ne uspevaju da ugroze Kahrimana.

Prvu propuštenu priliku, ako se situacija iz 16. minuta pred golom Damira Kahrimana može tako nazvati, beležimo posle prekida. Lopta je stigla do Slavka Perovića a napadač "Građevinara" nije uspeo da je iskontroliše pa je propustio priliku da savlada Kahrimana.

Uvodnih petnaest minuta protiču u znaku velike borbe na sredini terena ali bez izglednih prilika za postizanje gola. Rad čvrstom igrom pokušava da zadrži izabranike Nenada Lalatovića daleko od gola a u isto vreme čeka svoju priliku za izlet na protivničku polovinu.

Trener fudbalera Rada izveo je najjači sastav na teren, dok je Nenad Lalatović očekivano ukazao šansu Damiru Kahrimanu a u špicu napada je Luka Jović koji menja povređenog Rakića.