Kup prijateljstva - Partizan preokretom do polufinala!

• 07. jun 2018.

• 12:44

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa prijateljstva, pošto su u 3. kolu Grupe B savladali Fenerbahče nakon preokreta.

Omladinska selekcija fudbalskog kluba Partizan obezbedila je plasman u polufinale prvog Kupa prijateljstva evropskih klubova koji se ove godine održava na Zlatiboru.

Crno-beli su u 3. kolu Grupe B savladali Fenerbahče posle preokreta 2:1 (0:1) i tako sa sedam osvojenih bodova osigurali prvo mesto na tabeli.

Fenerbahče je u jeku inicijative crno-belih iskoristio lošu reakciju odbrane na jednu dubinsku loptu i poveo golom Oguzana Ozkana.

Omladinci Partizana nastavili su sa dobrom igrom nakon primljenog gola, a nagrada za uloženi trud i stvorene šanse stigla je u nastavku.

U šestom minutu nastavka Nikola Nović je odlično utrčao u kazneni prostor i posle jednog lažnjaka matirao golmana Fenerbahčea za 1:1.

Šest minuta pre kraja dosuđen je jedanaesterac za crno-bele koji je u gol pretvorio Marin Novaković i tako, ispostaviće se, doneo pobedu Partizanu.

Golman Vukanić skinuo je u poslednjim momentima meča zicer i tako sačuvao svom timu tri boda koja ga vode u polufinale.

U drugoj utakmici 3. kola Grupe B Videoton je savladao Željezničar (1:0) tako da je mađarski klub zauzeo drugo mesto u grupi sa 6 bodova, dva više u odnosu na Željo. Fenerbahče je završio poslednji u grupi bez bodova.

Partizan će u polufinalu igrati protiv Espanjola koji je zauzeo prvo mesto u Grupi D u kojoj je ostvario pobedo nad Vardarom, Olimpijom i Udinezeom.

Partizan: 1 Vukanić, 2 Radmanovac, 3 Antonijević, 4 Pantazis, 5 Balaž, 6 Pavlović, 7 Stanojlović, 8 Novaković, 9 Nović, 10 Milosavljević, 15 Stevanović.

Fenerbahče: 12 Tunč, 2 Ozkan, 3 Akbulut, 4 Alptekin, 14 Kasarci, 17 Ozkan, 7 Gumuškaja, 8 Saračolu, 9 Tunč, 6 Sari, 11 Aydemir.