KUP - Pižon dodelio Partizanu najtežeg rivala!

  • Autor: Mihajlo Vidojević

  • 12. septembar 2016.

  • 12:29

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Žrebom koji je danas u podne obavljen u SC FSS u Staroj Pazovi formirani su parovi 1/16 finala nacionalnog Kupa. Branilac trofeja nije imao sreće, Crvena zvezda gostuje drugoplasiranom timu Prve lige Srbije.

KUP - Pižon dodelio Partizanu najtežeg rivala!
Foto: fss.rs/Starsport
Danas je u prostorijama Sportskog centra Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi održan žreb parova 1/16 finala nacionalnog Kupa.

Odluku o tome ko će na koga u prvom kolu završnice najmasovnijeg fudbalskog takmičenja doneo je legendarni fudbaler i trener Crvene zvezde Vladimir Petrović Pižon koji je izvlačio kuglice.

Bivši selektor reprezentacije Srbije prvo je spojio branioca trofeja i povratnika u Superligu što svakako nije žreb kojim će u Humskoj biti zadovoljni.

Duel Partizana i Napretka biće jedan od dva okršaja 1/16 finala u kojem će snage odmeriti superligaši pošto je žreb ukrstio još Bačku i subotički Spartak.

Povlašćeni status na žrebu imali su klubovi koji su u prethodnoj sezoni igrali u Superligi, što znači da Partizan nije mogao da dobije težeg rivala od kruševačkog Napretka koji je bio nepovlašćen iako je izborio povratak u elitu.

Upravo je superligaš iz Kruševca na startu sezone "uzeo skalp" crno-belima i jedina pozitivna okolnost za Partizan biće ta što se utakmica igra u Humskoj.

Šampion Srbije na startu takmičenja ide u goste ČSK Pivari iz Čelareva, klubu koji na startu nove sezone beleži dobre rezultate i zauzima drugo mesto u Prvoj ligi Srbije.

Evo i svih ostalih parova uz napomenu da se utakmice 1/16 finala Kupa igraju 21. septembra:

BEOGRAD: Partizan - Napredak
LEBANE: Radan - Čukarički
INĐIJA: Inđija - Voždovac
LAZAREVAC: Kolubara - Mladost (Lučani)
BAČKI JARAK: Mladost - Novi Pazar
BEOGRAD: Žarkovo - Metalac
BEOGRAD: Sinđelić - Jagodina
ČAČAK: Polet - Radnik
ZEMUN: Zemun - Borac
NOVI SAD: Proleter - Javor Matis
BAČKA PALANKA: Bačka - Spartak ŽK
NOVI SAD: Vojvodina - Bežanija
BEOGRAD: BSK Borča - Radnički Niš
ČELAREVO: ČSK Pivara - Crvena zvezda
BEOGARD: Rad - Dinamo
UŽICE: Sloboda - OFK Beograd
  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari