Kup: Novi šamar za Partizan, Čuka nosi ozbiljnu prednost u Humsku!

• 18. april 2018.

• 20:23

Šest golova i sijaset prilika viđeno je večeras na Banovom brdu gde su fudbaleri Čukaričkog savladali Partizan i obezbedili ozbiljnu prednost pred revanš u Humskoj.

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Partizan rezultatom 4:2 (2:2) u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije, tako da će na revanš u Humskoj poneti dva gola prednosti.

Čukarički: Belić, Bogosavac, Radić (od 46' Veličković), Kopitović, Đurić, Drinčić, Belaković (od 81' Mirić), Docić, Kajević, Bojić (od 75' Stojanović), Mudrinski;

Partizan: Jovičić, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Urošević, Pantić, Zdjelar, Đerlek (od 65' Janković), Tošić, Ožegović (od 71' Ivanović), Tavamba;

Prvi meč polufinala Kupa Srbije između Čukaričkog i Partizana opravdao je očekivanja, pošto su ljubitelji fudbala na Banovom brdu videli utakmicu visokog intenziteta u kojoj je palo čak šest golova.

Suprotno očekivanjima, imajući u vidu da se igraju dve utakmice, večeras nije bilo taktiziranja, a reklo bi se da smo da je rani gol domaćih uticao na to da gledamo potpuno otvorenu utakmicu.

Manje od dva minuta bilo je potrebno domaćima da stignu do vođstva i gol Petra Bojića svakako je doprineo da publika na stadionu Čukaričkog gleda otvorenu utakmicu u kojoj je do kraja palo pet golova.

Loša reakcija odbrane Partizana omogućila je Petru Bojiću da uđe u kazneni prostor i da nakon slaloma zatrese mrežu branioca trofeja za vođstvo domaćih od 1:0.

Odmah nakon primljenog gola Partizan kreće agresivnije. Crno-beli su preuzeli inicijativu i počeli da prete "Brđanima" a najbolje prilike pre izjendačujućeg gola imali su Ognjen Ožegović i Leandre Tavamba.

Pošto fudbalerima gostujuće ekipe nije pošlo za rukom da savladaju Nemanju Belića pomogao im je mladi defanzivac domaće ekipe Sava Radić. Nakon kornera lopta je pogodila Radića i završila u mreži.

Uzbuđenjima nije bio kraj posle autogola Save Radića. Novu šansu za Partizan u 38. minutu imao je Armin Đerlek koji je sve uradio fudbalski ali je golman domaćih bio na visini zadatka i odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

Loša tranziciona igra u defanzivi koštala je crno-bele drugog primljenog gola. Pet minuta pre odlaska na odmor bivši fudbaler Partizana Miroslav Bogosavac napravio je izlet po levoj strani i uposlio Nemanju Belakovića koji preciznim centaršutem nalazi Asmira Kajevića u šesnaestercu i priprema mu gol šansu koju ovaj nije propustio!

Drugo vođstvo domaći su uspeli da održe svega pet minuta. Majstorija Danila Pantića u poslednjem minutu prvog poluvremena vratila je crno-bele u egal i najavila nastavak uzbuđenja u drugom delu utakmice.

U drugom poluvremenu nije bilo golova kao u prvom, ali uzbuđenja jeste.

Nakon samo deset minuta igre Partizanova odbrana ponovo je loše reagovala i dozvolila Petru Bojiću da neometan uputi udarac i ponovo pogodi mrežu Marka Jovičića koji je umesto povređenog Stojkovića danas stajao na golu crno-belih.

Usledio je period igre kada je Partizan imao više šansi, a posebno se to odnosi na poslednjih deset minuta tokom kojih je Nemanja Belić sa dve fantastične intervencije sačuvao prednost domaćih.

Golman Čukaričkog prvo je skinuo slobodnjak Tošiću, a zatim je u 90. minutu odbranio zicer Đorđu Ivanoviću koji je previše čekao u situaciji kada je sve dobro uradio.

Kazna je mogla da stigne u 91. minutu ali je Marko Jovičić izvukao loptu iz bližeg ugla posle šuta Luke Stojanovića. Usledio je korner za domaće i prekid zbog prekršaja fudbalera Čukaričkog, a onda i greška Slobodana Uroševića koja bi mogla da košta Partizan mnogo.

Levi bek Partizana bukvalno je dodao loptu igraču Čukaričkog i omogućio mu da asistira Ognjenu Mudrinskom koji je samo trebalo da je sprovede u nebranjenu mrežu jer je Marko Jovičić napustio gol liniju.

Na taj način "Brđani" su stigli do dva gola prednosti pred revanš u Humskoj koji je zakazan za 9. maj.