Kup - "Ćurani" i "Golubovi" lagano, Nišlije "na gurku"

• 29. oktobar 2014.

• 15:18

Pored duela na Vračaru od 13 časova odigrane su još tri utakmice osmine finala Kupa Srbije na kojima su postignuti sledeći rezultati.

Kup -
Četiri utakmice osmine finala Kupa Srbije igrane su u terminu od 13 časova a većih iznenađenja nije bilo, ne računajući ranu eliminaciju Crvene zvezde iz daljeg toka takmičenja.

Fudbaleri Jagodine lako su slavladali kragujevački Radnički 1923 na "Čika Dači", dok su superligaši iz Subotice i Niša bili bolji od prvoligaških sastava iz Novog Sada i Inđije.

Jedino se Radnički iz Niša pomučio u duelu sa Inđijom ali je posle boljeg izvođenja penala "Real sa Nišave" obezbedio mesto među osam najboljih u Kupu Srbije.

Prošlogodišnji finalista Jagodina pobedila je u osmini finala u Kragujevcu Radnički 1923 sa 3:0. Golove su postigli Miloš Lepović u 22. minutu, Filip Arsenijević u 38. minutu i Vuk Mitošević u 53. minutu.

Spartak je kao domaćin pobedio Proleter iz Novog Sada sa 2:0, golovima Nenada Lukića u 11. minutu i Srđana Plavšića u 16. minutu.

Radnički iz Niša je prošao posle penala, pošto je pobedio Inđiju sa 4:1. U regularnom delu utakmice bilo je 0:0.