Košmarni početak, tračak nade u nastavku

• 31. maj 2012.

• 22:49

Reprezentacija Srbije poražena je večeras od domaće Francuske u prijateljskom meču odigranom u Remsu. ''Trikolori'' već posle 15 minuta stigli do vođstva od 2:0 golovima Riberija i Malude, zatim imali još nekoliko odličnih prilika, ali je Srbija u nastavku donekle popravila utisak.

Novi poraz ''Orlova'' na aktuelnoj turneji. Posle Španije, večeras je i Francuska savladala ''Orlove'' sa 2:0, a sve je rešeno već u prvih petnaestak minuta.

Početak meča obeležila je povreda M'Vile, koji je uz suze napustio teren, svestan da će verovatno propustiti predstojeće Evropsko prvenstvo. Umesto njega na terenu je Alu Dijara.

Za sada bez prilika za gol, a tek u devetom minutu ''Trikolori'' su nešto ozbiljnije pripretili. Odbrana ''Orlova'' je tada uspešno delovala.

Ali, dva minuta kasnije je poklekla - 1:0, Riberi! Odličan prodor fudbalera Bajerna, pretrčao je Ninkova, zatim je poslao loptu na levu strani ka Klišiju, koji mu je odmah vraća, a Riberi ne okleva i šalje loptu u mrežu. Zakačili su je i Brkić i Rajković, ali ne i da spreče pogodak.

Samo pet minuta kasnije već je 2:0! Maluda...

Janković je izgubio loptu na sredini terena, ostalo je mnogo prostora za Maludu, koji odlično šutira sa preko 20 metara, a Brkić je ''kratak''...

Konačno, u 24. minutu nateran je i Loris da interveniše. Pokušao je Ninkov, ali nije to bila ozbiljna opasnost po gol domaćih.

U 28. minutu Riberi pravi novu pometnju u našoj odbrani, srećom, poslao je loptu iza leđa Benzemi.

Usledili su pokušaji Klišija i Kabajea, ali i prodor Mladenovića na drugoj strani, međutim zaustavljen je u kaznenom prostoru domaćih.

I u 39. minutu Riberi probija po desnoj strani, ponovo lopta ka Benzemi, ali opet smo imali sreće.

Do kraja još jedna odlična prilika za domaće, pa čak možemo da budemo i zadovoljni rezultatom posle prvih 45 minuta...

Početak drugog poluvremena nagoveštava drugačiju sliku. Najpre prodor Tadića u stilu Riberija, ali bez rezultata, a onda i projektil Baneta Ivanovića iz slobodnog udarca, kada je lopta otišla tik iznad prečke.

Reprezentacija Srbije za sada ostavlja bolji utisak nego u prvom poluvremenu, a ostaje da se vidi kako će se na razvoj događaja odraziti izlazak Riberija, umesto koga je na terenu Žiru.

Menjao je i Mihajlović, iz igre su izašli Nemanja Matić, Ljubomir Fejsa i Filip Mladenović, a priliku su dobili Radovanović, Mijailović i Kolarov.

Tadić je zatim imao solidan pokušaj, ali je Loris bio siguran. Još jednom slična situacija i u 73. minutu, sa istim epilogom, ali Tadić je prilično zapažen u drugom poluvremenu.

Loran Blan je u 75. minutu iz igre izveo i strelca drugog gola, Florana Maludu, a priliku je dobio Ben Arfa. U selekciji Srbije, u finišu su zaigrali i Darko Lazović i Nemanja Tomić umesto Jankovića i Tadića.

Tomić je imao jedan odličan pokušaj sa dvadesetak metara u 86. minutu, ali je lopta prohujala pored gola.

Srbija: Brkić – Ivanović, Maksimović, Rajković – Ninkov, Fejsa, Matić, Mladenović – Tadić, Janković – Šćepović.

Francuska: Loris – Kliši, Mekses, Košjelni, Revelije – M'Vila, Maluda, Kabaj – Riberi, Nasri – Benzema.