Kosanović opet potkačio Zvezdu: ''Ni oni nas ne bi pobedili, ali...''

• 05. maj 2018.

• 20:27

Trener Napretka zadovoljan igrom svog tima večeras protiv Partizana u Humskoj, ali u razgovoru sa novinarima osvrnuo se i na prethodni meč sa Zvezdom u Kruševcu.

Napredak je sjajno ušao u današnji meč sa crno-belima, od 13. minuta je već vodio sa 2:0, ali u nastavku je dozvolio crno-belima da tu prednost anuliraju i stignu do boda.

Posle meča, šef struke Kruševljana Milorad Kosanović imao je dosta razloga za zadovoljstvo, ali donekle žali za par propuštenih prilika u završnici meča.

''Prelepa utakmica dva tima orijentisana ka napred. Mi u prvom poluvremenu smo bili efikasni, zatvorili sve prilaze našem golu.

U drugom je Partizan napravio dve izmene i vidi se da su pogrešili što Ivanović nije igrao od početka. Mi smo malo fizički pali, ali smo se konsolidovali u poslednjih 15-20 minuta. Imali smo još dve stopostotne šanse'',
ocenio je Kosanović.

Ipak, i dalje ne može da se pomiri sa povredom svog igrača u prošlom kolu protiv Crvene zvezde, što je odmah posle tog meča ocenio kao ključni detalj.

''Ne bi ni Zvezda pobedila da nam nisu povredili N'Diajea u 80. minutu. Ne bi ni oni dali dva gola. Do tada nam nisu šutnuli na gol. S njima nije teško igrati. Ali jeste teško iz drugih razloga. Njihova igra je takva da možeš da im se suprotstaviš vrlo lako'', objašnjava Kosanović.

Usledilo je pitanje: ''Iz kojih drugih razloga?''

''Uslovi nisu podjednaki. Oni imaju prednost u svemu u odnosu na nas i nama je to mnogo teško, ali izdržavamo. Ćutimo i igramo, nije problem'',