Konačno pobeda - Partizan slavio u Humskoj!

sreda 07.03.2018.
17:22

Aktuelni šampion Srbije prekinuo je negativan niz na svom terenu i upisao prvi prvenstveni trijumf u Humskoj posle tri meseca.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana upisali su prvu prvenstvenu pobedu na domaćem terenu posle tri meseca, a ujedno je trijumf nad Radom bio prvi za šampiona Srbije u Humskoj u prolećnom delu sezone.

"Parni Valjak" je u okviru 26. kola Super lige savladao Rad rezultatom 3:1 (1:1) čime je bar na kratko ugašen poraz koji se rasplamsao posle poraza od Radničkog u Nišu.

Partizan: Stojković, Cucin, N R. Miletić, Ostojić (od 46' Mitrović), N G. Miletić, Zdjelar, Ilić, Tošić (od 65' Đerlek), Janković, Ožegović (od 78' Jevtović), Tavamba.

Rad: Stevanović, Volkov, Perendija, Veselinović, Denić, Marinković (od 78' Karišić), Lutovac, Vico, Alveš, Birmančević (od 72' Ajković), Petrović (od 86' Bainović).

Šampion Srbije otvorio je današnji meč u Humskoj dosta dobro. U prvih pola časa igre crno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu i izgledali dosta bolje nego na prethodnim mečevima.

Nagrada za dobru igru u uvodnoj trećini prvog poluvremena stigla je u 17. minutu kada je Ognjen Ožegović iznudio prekršaj u opasnoj zoni a Zoran Tošić još jednom pogodio iz slobodnog udarca.

"Bambi" je precizno gađao preko živog zida tako da je Nemanja Stevanović pogledom ispratio kako lopta pogađa mrežu!

Vodeći gol Partizana pogledajte OVDE!

Nakon stečene prednosti crno-beli su nastavili u istom ritmu, najbolju šansu da duplira prednost domaćih imao je levi bek Miletić ali je prečka bila saveznik Nemanje Stevanovića.

Rad je bio bezopasan u većem delu prvog poluvremena ali se Partizan ponovo kapitulirao posle prve ozbiljne akcije rivala. Najbolji igrač 25. kola Super lige Aleksandar Lutovac lako je prevario Bojana Ostojića, povukao loptu u kazneni prostor i zagradio se, a iskusni štoper napravio prekršaj i skrivio jedanaesterac.

Siguran izvođač najstrože kazne za Rad bio je Vladimir Volkov. Bivši fudbaler Partizana loptu je poslao u donji desni ugao Stojkovićevog gola, dok je golman Partizana završio na suprotnoj strani.

Već na poluvremenu Miroslav Đukić pravi prvu promenu. Umesto Ostojića koji je u 40. minutu skrivio jedanaesterac na teren je poslao Milana Mitrovića.

Prvu veliku priliku u nastavku Partizan je stvorio nakon kontranapada u 63. minutu. Saša Ilić je povukao loptu i prosledio je na levi bok. Miletić je mogao da šutira, odabrao je povratni pas za Zorana Tošića koji šutira snažno i precizno ali Stevanović odlično reaguje i sprečava "Bambija" da postigne drugi gol na utakmici.

Sedam minuta kasnije Saša Ilić izvodi korner a slabu intervenciju odbrane rada koristi Saša Zdjelar koji je spretno postavio nogu pa je lopta pod visokim lukom prevarila Stevanovića i završila u mreži.

Gosti su pri rezultatu 2:1 imali odličnu priliku za izjednačenje ali je Vladimir Stojković odlično reagovao i sprečio Rad da dođe do drugog gola.

Na kraju je Leandre Tavamba dva minuta pre kraja postigao treći gol za Partizan i overio prvu pobedu crno-belih u Humskoj posle 22. oktobra 2017. godine.