Konačno - ''Čuka'' zablistala punim sjajem!

petak 06.03.2020.
20:00

Posle lošeg starta drugog dela sezone, ekipa Aleksandra Veselinovića večeras se izborila za ubedljivu pobedu na svom terenu.

BETAPHOTO/FK CUKARICKI/MO

U prvoj utakmici 25. kola Linglong Superlige Srbije, Čukarički je večeras na svom terenu savladao ekipu subotičkog Spartaka rezultatom 4:1.

Najveći deo posla okončan je u prvom poluvremenu, kada su ''Brđani'' stekli ubedljivu prednost.

Seriju golova započeo je Veljko Birmančević u 20. minutu, a isti igrač je dvanaest minuta kasnije upisao i asistenciju u akciji koju je svojim golom završio Slobodan Tedić.

Praktično su sve dileme oko pobednika rešene u 37. minutu, kada su domaći iznudili jedanaesterac, a u gol ga je pretvorio Marko Docić.

U nastavku, Spartak je preko Denkovića smanjio na 3:1 u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je defanzivac Stefan Šapić pet minuta kasnije.

Ovo je 14. pobeda Čukaričkog od početka sezone, ''Brđani'' su trenutno na četvrtom mestu na tabeli, a Spartak je pretrpeo jedanaesti poraz i ostao je na 36 osvojenih bodova, na sedmoj poziciji.