nedelja 13.05.2018.
20:50

Za samo dva minuta sve se okrenulo...

Sportske.net/Pavle Knežević

Kolo pre kraja sezone, fudbaleri Partizana poraženi su večeras kao gosti od ekipe Voždovca rezultatom 2:1 i tako ostali na čak 17 bodova zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom.

Prvo poluvreme proteklo je u boljoj u konkretnijoj igri ekipe Voždovca, a Partizan je imao i dosta sreće što posle 45 minuta igre nije bio u rezultatskom minusu.

Gajić je posle kornera u 16. minutu šutirao tik pored stative Jovičićevog gola, Nikola Srećković je petnaest minuta kasnije imao odličan pokuaj iz slobodnog udarca, ali takođe neprecizan.

Najbliži vođstvu Voždovac je bio u finišu poluvremena, kada je Andrija Luković sa oko 25 metara  pogodio prečku, a u nastavku akcije je usledio opasan udarac Filipa Stuparevića, ali i on je bio zamalo neprecizan.

Kazna za sve ove promašaje Voždovčane je stigla posle pet minuta igre u drugom poluvremenu. Nebojša Kosović je posle akcije sa Đerlekom oboren na ulasku u kazneni prostor i za sudiju Pipera nije bilo dileme - jedanaesterac za Partizan.

Izveo ga je Marko Jevtović, smireno i precizno - za vođstvo crno-belih od 1:0.

Delovao je Partizan nešto sigurnije nego u prvom poluvremenu, ali samo do 76. minuta. Mašović je tada u kaznenom prostoru umakao neopreznom Uroševiću, koji ga potom obara s leđa i fudbaler domaćih je iznudio jedanaesterac.

Precizan sa bele tačke bio je Andrija Luković i Voždovac je izjednačio - 1:1.

A onda, samo dva minuta kasnije, potpuni preokret. Opet je Mašović pobegao indisponiranom Uroševiću, kome je ovo bio prvi nastup još od one katastrofalne greške protiv Čukaričkog. Protutnjao je fudbaler ''Zmajeva'' pored njega i na kraju savladao Marka Jovičića za konačnih 2:1.
--

Za to vreme u Subotici, Spartak ŽK  je sa 2:0 savladao ekipu Radničkog, direktnog rivala u borbi za treće mesto i plasman na evropsku scenu. Oba gola domaći su postigli iz jedanaesteraca u drugom poluvremenu preko Nemanje Nikolića, a Nišlije su od 49. minuta imale i igrača manje zbog isključenja Milana Pavkova.