subota 02.12.2017.
14:53

Drama u Bačkoj Palanci i veliki bod za domaći tim!

Beta/Branislav Božić/Ev

U prvoj utakmici 20. kola Superlige, Crvena zvezda je remizirala na gostovanju Bačkoj - 2:2!

Crvena zvezda je pokušala da od samog starta uspostavi terensku inicijativu, ali prvu priliku na utakmici imao je fudbaler Bačke Luka Luković u 11. minutu, kada je Savić uspeo da izbije lopru u korner.

Pet minuta kasnije pokušao je Pešić posle akcije sa Srnićem, kada su domaći izbili loptu sa gol linije, a najbolju priliku od početka meča imao je Gobeljić u 25. minutu, kada je šutirao sa desetak metara, ali je golman Bačke izašao kao pobednik.

A onda, kazna na drugoj strani već u 27. minutu.

Filip Stojković je upao u problem na desnoj strani terena, golman Kahriman je istrčao da mu pomogne, ali je ta odluka bila pogrešna. Domaći su uspeli da zadrže loptu, a Đorić je sa dvadesetak metara pogodio nebranjenu mrežu - 1:0.

Samo četiri minuta kasnije prednost ekipe Bačke mogla je da bude i ubedljivija, Makarić je posle opasne kontre izbio pred Kahrimana, ali se ovoga puta Zvezdin golman iskupio za kiks kod primljenog gola.

Do kraja prvog poluvremena Zvezdina inicijativa, u tom periodu najbolju priliku imao je Pešić u 39. minutu, kada je lopta završila iznad prečke.

U poluvremenu, trener Zvezde Vladan Milojević izvršio je dvostruku izmenu, umesto Anđelkovića i Gobeljića priliku su dobili Rodić i Jovičić i posle samo devet minuta igre u nastavku gost stižu do izjednačenja.

Najpre je Nemanja Milić bio u prilici, pao je u duelu sa golmanom domaćih, ali je lopta stigla do Boaćija koji se najbolje snalazi u gužvi i šalje loptu u mrežu - 1:1.

Osam minuta kasnije sjajna prilika za Srnića, koji je snažno šutirao iskosa sa desne strane, ali je raspoloženi Lučić odbranio ovaj udarac.

Milijaš je tri minuta kasnije zamenio Milića, ali Bačka u 78. minutu ponovo dolazi u vođstvo!

Brz napad domaćih, nekoliko igrača se stuštilo u kazneni prostor Zvezde, Kahriman je uspeo da zaustavi dva udarca, ali je i treći, Makarićev i Bačka je povela sa 2:1!
--
Ovo vođstvo domaćih potrajalo je svega sedam minuta, a onda je Pešić na ulasku u kaneni prostor uspeo da, po proceni sudije Popovića iznudi jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Boaći za novo izjednačenje - 2:2.

Naravno, do kraja smo gledali veliki pritisak Zvezde da dođe do pobede, Milijaš je u 88. minutu silovitim udarcem uzdrmao prečku.
-

86 Komentara

Korner-Pixi-G000000L
Sunday, 03.12.2017
12:47

Ta serija je morala negde da se prekine, a pogotovo pred utakmicu godine protiv Kelna koja je igracima bila u glavama. Srbija i srpska dijaspora ceka cetvrtak 21:05. Napred Zvezdo, napred Institucijo, napred ponosu Srbije i srpske dijaspore.

$$$ BRACELA $$$
Saturday, 02.12.2017
21:42

Evropoooo eveee meeee !! :D :D :D

20:56

zalosni ljudi koji podrzavaju ovo Terzicevo izivljavanje ... ne trebate ni 200 evra da imate platu , treba da zivite na nivou Somalije , pajaci najobicniji ...

19:18

10 igrača ušlo u 16 metara pre šuta.. Ovo je sramota šta se sve svira i prećutkuje Zvezdi i Partizanu..

RašaNoviSad
21:05

penal u 86 na 2:1 i šta tu nije jasno?

sef9
19:10

sto forsira ovu glupu taktiku sa troicom nazad nije mi jasno kad vidi da to ne valja nista daj bre 4-4-2 i kraj sta se igra oce tako raditi i u cetvrtak

Vanja Grubač
18:39

Kokeza namerno rekao sudiji da ne svira faul nad golmanom,da svira smešan penali ne da Donaldu drugi žuti...Čekamo saopštenje.

RašaNoviSad
21:06

sve se to sačunato radi da se umanje uspesi giganta i terzića

Goran_Ilic
18:16

Uvek imamo muku kada experimentisemo sa formacijom 3-5-2 ,Stojkovic je odlican desni bek ali se na stoperu ne snalazi,ako vec igramo 3-5-2 onda neka u zadnjoj liniji budu 3 stopera,o Kahrimanu ne vredi trositi reci,njegovo je izgleda proslo,pozdrav svima.

Al(a)din
17:09

Znaci Gobelja umesto Srnica protiv Kelna

Goran_Ilic
18:17

Srnic je veliki radnik i trkac ali nezna da da gol,podseca me na Hesusa Navasa,i on je isti takav.

Povratak kralja 66
21:35

Mene Srnić podseća na Srnu :D

SL_Komedija
17:08

A golman pokušava da odbrani, a kad primi gol glumi povredu do tada mu nije ništa. U ovoj našoj ligi svako pokušava nekog da prevari, nije ni čudo što sudije greše, namerno ili ne.

Debeljko sa Čukarice
16:44

Sa onakvom nepovezanom igrom nismo zasluzili ni bod.

Un Capitano
16:44

Zato je proslogodisnja titula posebna . I pored stalne pomoci sudija , u svakom derbiju mogli smo 5 komada da im damo. Bili smo mnogo kvalitetni od cerge . Ove godine ista prica , ali svaki pravi cergar ovoga se stidi .

16:50

hahahah kojih 5 :D ove godine niste sutnuli na gol

Čerek Republika Srps
17:19

Ajde se saberi, sam si napisao da ste prosle godine u svakom derbiju mogli da date po 5 kom i da ste bili bolji uprkos pomoci sudija,ajde i da se slozim sa tobom (iako se ne slazem) ali kako kazes da je ista prica ove godine? Jesi li ti gledao prvi derbi? Pa izgledali ste smesno, Borjan nije imao bukvalno niti jednu intervenciju,cak ni izlazak na centarsut. Jel to dominacija ili si prespavao derbi

16:21

Zasto naslov da je Zvezda kiksnula, valjda su svi videli ko je kiksnuo. Vazno je da se govori kako se nama sviraju penali. Boaci pola golova dao iz penala. Kakve ste danas golove dali videli smo. Igrac zgazio golmana pre prvog gola i kao niko nije video. Penal ne vredi ni komentarisati. Donaldu se oprasta igranje rukom pre zutog pa jos jedan start na kraju. Aje Terzicu sad izdaj saopstenje ko je pokraden. Vazno da imas reci nesto kada se Partizanu svira penal.

16:16

Molio bih sve dusebriznike da odahnu. Danas jeste Zvezda pogurana, ali da je realno do sada bih bodovna razlika bila bar +13 u korist Zvezde i do ovoga ne bi ni dolazilo... Sutra cemo vas tek da vidimo pa da sumiramo utiske, samo se nadam da protivnik nece zaboraviti da igra fudbal kao Vozdovac od 35 minuta pa do kraja utakmice.

nenadnenad1234
17:24

Vozdovac to ona utakmica, gde nam sudija ponistio cist go i Ozegovicu svirao nepostojeci ofsajd?

18:36

Da je realno ti bih do sada i školu završio ali pošto to nije realno guraju vas sudije decenijama.Možeš nas da gledaš koliko hoćeš jer si sigurno gledao i prošlu kada nam je poništen čist gol,još jednom 100 % šansa zaustavljena zbog navodnog ofsajda dok na drugoj strani penal sviraju na mrki pogled i jači uzdah a crveni na ružne misli.

Miloš1976
16:12

Pa kažite javno da Zvezda ne sme nijednu da izgubi..Ako ima među vama normalnim navijačim Zvezde ijedan da ovo opravda onda stvarno nemamo više šta da pričamo..Pogotovo što ste svi tu da komentarišete slobodne udarce za Partizan u poslednjim minutama meča a kamoli penale.Samo me zanima da li će i posle ovog bahaćenja da se odlasi saopštenjem FSS i da suspenduje sudiju,da li će Bačka da se oglasi i nazove ovo pravim imenom (krađom) i na kraju da li će se ta prepodobna Zvezda odnosno njeni čelnici sada javiti?Sram vas bilo..

PLAYBOY
16:08

aj sve al penal nije bilo...eto recite iskreno, al ko partizanovcu ne smeta mi ni to toliko, koliko izjave Terzica da Partizanu stalno sviraju penale...Backa ostecena, igra losa, morate bolje protiv Kelna, zelim vam prolazak.

Mika Delimicno Celav Maric
16:41

neka derbi pokaze

Che NS
18:56

Slican komentar od komsija neces cuti!!!

RealanNis
16:03

I hoce neko od zvezdasa sada da kaze da ovo nije debela pomoc sudija ? Pre prvog gola CZ nije sviran faul nad golmanom i to djonom u njega( bukvalno faul za zuti karton). Utakmica se igra sve dok se ne da gol. Igraci cz namestaju loptu i otimaju a sudija okrece ledja i kao ne vidi. Koliko zutih za startove niste dobili? Ajde penal vise manje, odglumi ga muski moze da se ili svira ili da zuti za simulaciju. Mada da je drugi tim bio umesto CZ zna se da li bi bio sviran....

RG VILI
17:02

Cekaj,cekaj,sad ce pileci mozgovi od onog Pixija iz dijaspore i Nemanjavidic zvani grasak da ti objasne kako je sve regularno

12:21

Tako je damo na intnerneru i smes da kazes tako nesto smekeru :)

Man.United99
07:27

Hoces reci da igraci backe nisu odugovlacili,inace protiv borca je bilo logicno koliko je produzeno i to sam napisao tad protiv napretka nisam gledao

17:22

Sve se ja slazem s tobom ali u kojoj minuti ste dali gol borcu i napretku.

GYM Monster
16:02

Prvi gol faul nad golmanom, penal izmisljen, drugacije nismo ni ocekivali.

nemam pojma
16:02

Pa da li će proći jedna jedina utakmica a da se ne pomaže ovim? Zar vas nije sramota?

RG VILI
16:45

Koja sramota? Nemaju oni obraz :) Vazno da centarfor ima 17 golova,pola iz penala :)

Bojan Samardzic
15:59

Sta da se radi, ne mozemo uvijek ni pobjedjivati. Samo da prodjemo u LE, bilo bi prava steta da ne budemo nagradjeni za dobre igre. Malo me brine sto smo primili 2 gola, to se nije do sad desavalo u SL. Samo da ovo nije pocetak neke nove 'mini-krize', bio bi bas nezgodan trenutak.

RG VILI
17:23

Druze,vi u LE regularno niste ni usli! Da su imali VAR,vi tu ucesnici nebi bili.

12:22

Da je bilo var tehnologije videli bi da je lopta izasla iz igre takodje bi videli da nije penal,i lagano bi sa 2:0 otisli dalje,toliko o tvom lupanju

Capitano
19:08

Da su imali VAR ne bi ni svirali onaj penal protiv CZ!

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
15:59

Pesic i penal...opet se mora svirati kako miljenica ne bi izgubila...sad ce saopstenje kako su pokradeni i napadi na fss

proyectant
15:59

Samo da padnu u kaznenom, bilo kako, nebitno je to i bice to penal za Zvezdu.

Ponos Srpskog naroda
15:58

Ocekuje se da ce posle ovakvih golova Boaci protiv nikad jace Backe obezbediti transfer u Celsi,Junajted,ko zna mozda i Real kao zamena za Roalnalda da ima ko da im pogadja penale. Kakav je to napadac,definitivno takav nikad nije igrao u srpskom fudbalu. Sto se tice zvezde,zvezda je zvezda kao i uvek penal, 8 minuta nadohnade od predvidjenih 5,neverovatno je to da nije bio crveni,nposto je to trebalo ipak uraditi sve na pocetku utakmice,ceka se saopstenje Terzica i komentar ponosa Srbije i srpske dijaspore.

16:47

Zbog cega je ovde ljudima kao sto si ti dozvoljeno da ostavljaju komentare.

19:29

Pitaj ponosa srbije i dijaspore i njemu slicne,ja sam samo realan i to vas boli.

17:48

covek je sve lepo rekao ... 100% sve tacno...

Emperador(2018)
15:58

Kakva sramota . Kod prvog gola cist faul nad golmanom , kod drugog penal koji se samo njima svira i nekad nama. Lagana dvojka na keln .

ZubA
15:58

Nesto se meni cini da im je Keln bi bas u glavi. Kahrimanu sva cast za one dve intervencije. Ali ovo odugovlacenje nikako necu moci da shvatim. Po onom liku sto se vraca malo malo, mislim da je trebalo jos 5 minuta da se igra, kako bi on to rekao, par faulova, dve izmene, jos golman Backe dva puta odugovlaci i ni karton nije dobio.

paok
16:12

Najbolje da se igralo jos jedno poluvreme. Kazes golman Backe nije dobio zuti, pa zasto Donald nije dobio crveni jos u prvom pa na kraju mu opet oprostio.

RealanNis
16:29

2 puta mu igrac zvezde otima loptu i namesta umesto njega a sudija okrece ledja i pravi lud umesto da mu dodeli zuti karton. A zasto zuti procitaj u pravilima, tj da li sme da udje u senaesterac dok golman ne izvede udarac a kamoli otima loptu i postavlja.

Milan_89
15:57

Bolje da smo danas kiksnuli nego u četvrtak

paok
16:13

Backa je kiksnula ako smo gledali istu utakmicu, vama je Popovic ili kako se vec zove doneo bod.

16:26

hahahah kiksnucete i u cetvrtak

Zlato
15:56

Milojevic je potcijenio protivnika.nKahriman ne smije da bude ni na klupi a kamoli da brani,Srnic I Milic ne mogu u istom trenutku biti na terenu jer ni jedan ni drugi nemaju tehnike a ovaj penal mogao je sudija I da ne svira.

kosmajac
17:23

Realni navijaci,mnogo retko,a jako potrebno....Smrt za fudbal u Srbiji su ovakve utakmice,kao i one koje moj Partizan dobija u 97 minutu,kad i ovo malo promrzlih ljudi prosto receno prevaris.Sudim fudbal 20 godina,i sramota me je koliko su nase sudije zavisne od stavova klubova,koliko nemaju onu stvar da sviraju onako kako to treba da se radi....A znaju,verujte mi.Sudijska organizacija odlicno radi sto se tice edukacije i poznavanje pravila,i primena istih je na visokom nivou.Treba ih samo pitati DA LI SMETE DA SUDITE POSTENO?Ako ne smete od koga ne smete,ako smete sledi drugo pitanje KO VAS PLACA DA NE RADITE TAKO?

Zlato
18:01

Ali najgore od svega sto se funkcioneri 2 najveca kluba svadjaju oko sudjenja a I jedni I drugi imaju veliku pomoc sudija I takvu pomoc sudija ni u jednoj drugoj ligi u evropi se ne moze vidjeti.