nedelja 26.11.2017.
18:52

Derbi 18. kola doneo i najveće iznenađenje, Spartak ŽK odneo dva boda iz Humske!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U poslednjoj utakmici 18. kola Superlige, Partizan i Spartak Ždrepčeva krv igrali su nerešeno, 1:1 na stadionu u Humskoj, pa se zaostatak crno-belih za vodećom Crvenom zvezdom sada povećao na šest bodova razlike.

Spartak je već na startu meča pokazao da nije došao u Humsku da se brani i da nije slučajno na trećem mestu na tabeli.

Igrao se treći minut kada su gosti iznudili korner sa desne strane, a najviši u skoku pred golom Partizana bio je Kerkez koji je gađao pod prečku, ali je Stojković odlično intervenisao.

Sledi period nešto bolje igre Partizana, obeležen prilikama za Tavambu u 15, kao i Pantića četiri minuta kasnije, uz par pokušaja Tošića iz daljine, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

Ipak, najbolje prilike do kraja prvog poluvremena imala je ekipa Spartaka ŽK. U 39. minutu Đorđe Ivanović je protutnjao ka kaznenom prostoru Partizana, šutirao iskosa sa desne strane u bliži Stojkovićev ugao, ali je golman Partizana izašao kao pobednik, baš kao i pet minuta kasnije, kada je u još boljoj situaciji bio Savković, iskosa sa leve strane.

Finiš prvog poluvremena obeležila je i povreda Marka Jankovića, koga je u 45. minutu zamenio Petar Đuričković, a u pauzi je neubedljivog Sumu zamenio Teo Solomon.

Na odmor se otišlo bez golova, a posle nepuna tri minuta igre u nastavku, Partizan je poveo.

Zoran Tošić je iskosa sa desne strane centrirao ka Đuričkoviću koji nije uspeo da glavom zahvati tu loptu, ali je ona ipak završila u donjem desnom uglu gola golmana Ostojića - 1:0.

Crno-beli su potom pokušali da primire igru i da pre svega sačuvaju minimalnu prednost, ali u tome nisu uspeli. Đuričković je ispred kaznenog prostora crno-belih napravio prekršaj, iskosa sa desne strane, odakle je Aranđel Stojković odlično centrirao u kazneni prostor, gde je najbolji u skoku bio Nemanja Nikolić koji udarcem glavom šalje snažan udarac u Stojkovićevu mrežu - 1:1.
--
Šef struke Partizana Miroslav Đukić je reagovao uvođenjem kapitena Saše Ilića umesto Danila Pantića, a prvu veću priliku crno-beli su potom imali u 80. minutu kada Zoran Tošić iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara šalje loptu tik iznad prečke.

Očekivao se veći pritisak Partizana do kraja meča, umesto toga gosti su se bez većih problema odbranili i sačuvali zasluženo osvojeni bod.
-

39 Komentara

kurcelicu, USTASO!!!
Monday, 27.11.2017
17:57

pre 5 minutanIju, nemojte samo vi o tome kako komentatori navijaju dok prenose...nNije u skladu sa uslovima korišćenja Sta je sa tobom, da mi je znati?

Poznavalac
09:22

tek ce biti kikseva jer ovaj tim ovakav na nista ne lici..jednu utakmicu ove sezone nismo odigrali kako treba,da dominiramo,stvaramo sanse..pa dosta je vise bila sreca na nasoj strani..iskreno,ne pamtim losiju igru nego ove sezone,iliev nas oslabi sa svakim prelaznim rokkom dodatno,decko pojma nema..

Kemp
08:47

Pozdravljam sve navijače NK Partizan i samo da im kažem da ne traže krivca u drugom, nego u sebi samom.... iskren da budem Spartak vas je nadigrao, dobro ste i prošli sa 1 bodom... nPozz

Realan_PFC
Sunday, 26.11.2017
22:53

kako smo mi ovde osvojili bod? spartak nas razbio, ali barem posteno osvajamo bodove, borimo se grcevito :D

M_85
22:49

Koliko se ja razumem Spartak je odneo 1 bod a ne 2.

DR DRE
12:17

I jedan je poneo sa sobom, ali je ostavio usput:-D

NeWave86
22:08

Spartak ima strava ekipu...Ivanović i Nikolic razbijaju.

AlexPFC
20:47

Ovaj remi je klasičan Đukićev pokazatelj nemoći. Nemamo igru a kada stvorimo stopostotnu šansu poput one Đuričkovićeve, onda se postupa traljavo i neozbiljno. Spartak je u prvom poluvremenu imao nekoliko lepih prilika i mogao je još tada da povede. Ono što su propustili u prvom nadoknadili su u drugom. Ovaj remi je prava poruka za euforične izjave Đukića i Ilieva u vezi naše kvalitetne 'evropske' igre i vratio nas je u realnost a to je, da mi od početka ovog šampionata nemamo istu. Bez bar 3 pojačanja za prvu postavu, sada ima i novca za tako nešto, imaćemo veoma malo šansi za ostvarivanje svojih ciljeva. Do kraja ovog dela šampionata čekaju nas veoma teški mečevi sa Voždovcem i Vojvodinom, tako da ukoliko ne poboljšamo igru a pre svega realizaciju, lako bismo mogli da doživimo još neki kiks pre derbija. Fasciniran sam Đukićevom odlukom da Ožegović ne bude u protokolu i pored toga što su svi normalni mogli da pretpostave da će ovaj duel sa Spartakom biti veoma težak zbog njihovog kvaliteta kao i činjenice da smo pre samo nekoliko dana doživeli emotivno i fizičko pražnjenje. Suma je igrač za Teleoptik, to je i danas pokazao pa bespotrebno zauzima mesto u prvoj postavi. Mislim da samo 3 minuta nadoknade nije veliki problem jer bi Šegrt opstruisao našu igru i da je meč produžen za 10 minuta. Jednostavno našom današnjom očajnom partijom smo pomogli Šegrtu da 'odlično' obavi svoj posao po nalogu. Svaka čast fudbalerima Spartaka na hrabroj i otvorenoj igri kao i želji da postignu gol više!

DR DRE
12:18

Nista ne bismo uradili i da je produzio koliko je trebao.

Che NS
20:34

Tokom veceg dela jeseni Partizan deluje mlako,bez ideje,bez zelje,slabo kretanje bez lopte i puno grsaka pri dodavanju. Spartak je delovao mnogo ozbiljnije i zasluzio je i vise od boda. Partizan mora nesto da menja u pristupu igri...Moje skromno misljenje

20:26

Santrač nije dosudio očigledan penal za Čukarički na 1:0 za 2:0, a u sledećem napadu je dosudio penal za zvezdu iako je bio prekršaj u napadu. Nisu problem samo te dve odluke, celokupno suđenje je sramno, napravio je između 15 i 30 grešaka na štetu Čukaričkog i nije uticao samo na konačan rezultat već i na igru pogotovo u drugom poluvremenu kada je dodao gas, a igrači Čukaričkog dobijali žute kartone zato što su se krstili tim odlukama. Ni Lalatović nije ostao ravnodušan, čuli su se komplimenti kojima je obasipao sudiju, a i sam izjavio da je Mančester bio na drugoj strani zvezda bi bila dominantna jer prvo nije penal, pa onda jeste.

20:08

Djukicu majstore,pozdravio te Ilijev?Pitanje za vas dvojicu (Ilijeva i Djukica): kazite jednu utakmicu koju smo odigrali dobro? Naravno izuzev Videotona i Olimpijakosa (sreca ,Videoton imao stopostotne sanse a i u Beogradu smo imali puno srece,Olimpijakos vec bio resen) ???????? Tuzno Ivice. TUZNO.Ne lazite vise navijace

DR DRE
09:03

Macva u prvom kolu:-D

Toto Salvatore Riina
Tuesday, 28.11.2017
17:20

Ovde na ovom portalu se zna o tebi koliko pricas gluposti. Ne moram ja da ti navodim to, znas i sam...

16:21

Revolt, ne pricaj gluposto kad se sve zna o tom komentatoru. Ako ne znas na sta mislim, cuti onda. (odg na moj post)

petar000
20:07

Zasluzeno, apsolutno. Koliko danas vise smisla u igri Spartaka nego Partizana, to je strasno. Djurickovic masi 100% sansu, a onda u sledecem napadu pravi glup faul iz koga primamo gol. Inace kod gola Tavamba i Tosic cuvaju jedan drugog, a njihov spic ostaje sam na pet metara. Morala je ovakva igra jednom da se osveti.Solomon promasaj veliki, Antonov neprepoznatljiv, sve u svemu cela ekipa bas slaba. Ajde ove umorne da razumem, ali bilo je tu i onih koji nisu igrali ni minut u proteklih mesec dana, da mi je znati od cega su oni umorni. Spartak je realno ove sezone nadigrao i nas i Zvezdu, razlika je samo u tome sto Zvezdi jednostavno ne daju da izgubi kada je gora na terenu. U ovoj ekipi Spartaka ima bar tri igraca koji bi ovog momenta mogli da zaigraju za Partizan i budu starteri, da ne navodim imena. Vozdovac, pa Vosa, pa Zvezda, bice svasta do kraja ovog dela prvenstva. Nadam se da gresim, ali po meni ce u te tri utakmice prvenstvo biti reseno, bez obzira na podelu bodova. Zvezda nece dopustiti sebi da napravi glupost iz prosle sezone. Mozda je ovo jedna od uspesnijih godina Partizana, ali mene niko nece uveriti da smo mi napredovali sa Djukicem. Pa moze da Iliev prica i o misevima i o mackama, ali jednostavno jeste tako.

20:21

haha a najjace kad je rekao samo 3 minuta nadoknade :( mukice navikle na 10... da im nema sudija bilo bi -15

21:33

Ma taj je okoreli grobar. A izjave, da bog sacuva... Ostao je jos jedan napad za Parizan....tek kasnije dodao, a mozda i za Spartak. Onda, brani Ilica koji je napao igraca Spartaka... Pa, nije ovo faul, ovo jeste ali nije sudjen....strasno.

jova68
20:04

Taktika 0nIgra 0 nTrener 0 nMučenje lopte 9nDovedite konačno Ivića ili KatanecanJer trener nema šta da zameri momcima

Marija Maja Pajic
20:02

Nije iznenađenje

19:59
ddr16
19:57

po igri nikako nije kiks,spartak odlicna ekipa,bas su dobro igrali,mozda su i blize pobedi bili cak,ali je stojkovic odbranio par zicera inace tesko da bi partizan i bod uzeo. osecao se umor i kod zvezde i kod partizana od cetvrtka. iako je 6 bodova izgleda da ce derbi ipak najvise odlucivati jer je ovo samo 3 boda u plej ofu i jedna utakmica menja sve...

Grobar977
20:02

Apsolutno nije tacno to, ako Zvezda bude prva u regularnom delu i ako dobijemo derbi u plejofu opet su prvi pogledaj malo pravila. Tako je potreban jos neki njihov kiks a to se sigurno nece desiti. Ekipa je bila ocajna danas i trebali su da izgube a ne da pobede. Djukic nema blage veze i to je opet pokazao, protiv Jang Bojsa smo imali dosta srece.

Man.United99
22:12

Kada sam jos u septembru pisao da Djukic nije kalibar trenera za Partizan odgovarali su da sam protiv njega jer sam Zvezdas, sli Partizan cjelu jesen igra toplo hladno. A trener nemoze da promjeni.situaciju

20:52

Nije da ja branim Đukića ali kad ti nemaš kreativnog veznog igrača da spoji napadača sa golom da non stop šalje loptu napred, koga možeš onda da deklasiraš?!Pantić prinudno rešenje.A i odbrana nije baš neka,nisu momci loši ali dosta grešaka prave.Što se nekako i očekivalo,za naše stopere nismo ni čuli dok ih Iliev nije doveo.Pri tom i Ožegović nikako da eksplodira i da krene da puni mreže kao Đuka,on je dao protiv YB i Spartaku onda sigurno neće.Sledeću će dati gol pa onda onu tamo opet neće.