• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. jun 2019.

• 22:35

Slavlje reprezentacije Srbije po prvi put u ovim kvalifikacijama.

Reprezentacija Srbije je danas bez velikih problema savladala Litvaniju sa 4:1 (3:0) nakon odličnog izdanja u prvom poluvremenu i simultanke Jovića i Mitrovića.

Od starta se videlo da je Srbija kvalitetniji tim, Krstajić je ispravio grešku od utakmice sa Ukrajinom i počeo je sa četvoricom u odbrani, ali i sa dvojicom u napadu, Jovićem i Mitrovićem koji su danas bili prilično raspoloženi za napad na Litvance.

Već u 20. minutu smo videli prvi gol na utakmici. Lukić je dodao do Mitrovića koji je izbio sam ispred golmana gostiju, gađao u ugao, bilo je to neodbranjivo za 1:0.

Sedam minuta kasnije Luka Jović je imao veliku šansu kada je pogodio prečku, a u 34. minutu novi gol u mreži Litvanaca. Videli smo fantastičnu akciju naše reprezentacije, Jović je dodao Tadiću, ovaj nesebično do Mitrovića kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu za velikih 2:0.

Minut je prošao, lopta se ponovo zakoprcala u mreži Litvanije i to u gornjem levom uglu kada je Luka Jović iz kontre nanišanio i ubio pauka za 3:0.

Drugi gol Mitrovića i gol Jovića pogledajte OVDE.

Bilo je to sve od dešavanja u prvom poluvremenu, a u nastavku je naš tim igrao kao da je završio posao, što je donekle i bilo istina. Imali smo inicijativu, kontrolisali meč, pokušavali da stignemo do novog gola, ali umesto toga smo morali da vadimo loptu iz svoje mreže.

U 70. minutu Aleksandar Mitrović je skrivio penal kada je rukom igrao u svom kaznenom prostoru, Novikolas je preuzeo odgovornost i pogodio za 3:1.

Luka Jović je pogodio još jednu prečku nakon dodavanja Kolarova, prosto je neverovatno koliko nije imao sreće u ovoj utakmici i pored činjenice da je postigao fenomenalan gol.

Na samom kraju utakmice sjajna akcija Srbije po desnoj strani, Katai je dodao do Mitrovića, ovaj je odložio Ljajiću koji pogađa sam ugao za konačnih 4:1.

Srbija je donekle uspela da se iskupi za poraz od Ukrajine pre tri dana, a mi se nadamo da bolje partije tek slede u narednim mesecima.

Stadion: "Rajko Mitić"