Kad već nije u Hagu, Partizan u Šapcu sačuvao 2:0...

nedelja 01.12.2019.
16:52

Fudbaleri Partizana opravdali ulogu favorita protiv poslednjeplasirane Mačve.

Beta/Branislav Božić/Ev

Tri dana posle košmarnog meča u Hagu protiv AZ Alkmara, ekipa Partizana danas je u Šapcu savladala Mačvu rezultatom 2:0, i izdvojila se na trećem mestu na superligaškoj tabeli, sa osam bodova manje u odnosu na vodeću Zvezdu.

Kao i u Hagu, vođstvo crno-belima i danas je doneo Japanac Takuma Asano. Igrao se 16. minutu meča, Sadik je posle dodavanja Natha probio po desnoj strani, centrirao u peterac, gde je golman Puletić samo kratko odbio loptu , pravo do Asana, koji na drugoj stativi sačekuje tu loptu i sprovodi je u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena bilo je nekoliko prilika na obe strane, Partizan je pretio preko Stevanovića, Sadika, Sume i Uroševića, a Mačva je imala dva odlična pokušaja preko Šiušnjara i Ašćerića, oba puta je golman Stojković pravovremeno intervenisao.

U nastavku bez mnogo uzbuđenja, pogotovo kada je Slobodan Urošević pogodio za 2:0, posle prodora Filipa Stevanovića sa desne strane.

Do kraja, dve problematične situacije na Partizanovoj polovini, kada su domaćima suđeni nepostojeći ofsajdi, a posle jednog od njih, Božić je poslao loptu i u Stojkovićevu mrežu, ali igra je već bila prekinuta.

Mačva: Puletić – Pejović, Mijailović, Jevtić, Dukić – Ivić, Božić (Čermelj od 79.), Milosavljević – Vujasin (Marinković od 75.), Šušnjar, Marinković;

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho (L: Pavlović od 74.) – F. Stevanović (Lakčević od 84.), Suma, Asano – Sadik (od 63. Ivanović).