JSL - ''Zmajevi'' prikovali Rad za dno!

• 01. decembar 2013.

• 14:57

Četrnaesto kolo Superlige kompletirano je malim beogradskim derbijem, između Rada i Voždovca. Gosti zahvaljujući sjajnom startu u drugom poluvremenu rešili meč u svoju korist.

U poslednjoj utakmici 14. kola Superlige, ekipa Voždovca savladala je domaći Rad rezultatom 2:0 i tako prekinula seriju od tri uzastopna poraza.

Povratak u formu popularni ''Zmajevi'' su najavili odličnom partijom u prošlom kolu protiv Partizana, ali ono što su tada propustili, nadoknadili su protiv ''Građevinara''.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a najbolju priliku u tom periodu propustio je Uroš Đurđević u 39. minutu, kada je bi u situaciji jedan na jedan sa golmanom Perićem, ali nije uspeo da donese prednost ekipi Rada.

Kazna za taj promašaj je usledila u uvodnim minutima drugog poluvremena. Prvo je u 50. minutu Lalić najbolje reagovao u gužvi pred golom domaćih, da bi samo minut kasnije Rade Veljović odličnim udarcem sa nekih 18 metara praktično rešio meč, postavivši konačnih 0:2.

Pobeda Voždovca mogla je da bude još ubedljivija, ali je šut Marušića nešto kasnije zaustavila prečka.

Voždovčanima je ovo četvrta pobeda od početka sezone, sada imaju 16 bodova na deobi devetog mesta, dok je Rad ostao poslednji sa samo 10 osvojenih bodova, kolo pred kraj jesenjeg dela sezone.