JSL - Žeravica presudio Subotičanima u 90. minutu!

• 26. februar 2014.

• 15:43

Odloženi meč između Spartaka i Slobode odigran je u sredu u Subotici, a pobedu su u samoj završnici odneli gosti iz Užica.

Iako su bili nezadovoljni što je Zajednica superligaša odredila današnji termin za odigravanje ove utakmice, Užičani su odlično odradili posao na prolećnoj premijeri i kući nose sva tri boda iz Subotice.

Podsetimo, meč je trebalo da bude odigran u subotu, ali je odložen zbog jake kiše. Danas, četiri dana kasnije, Sloboda je savladala domaćina sa 1:0 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak.

Užičani su u većem delu prvog poluvremena bili bolji rival, stvorili par povoljnih prilika, ali nisu bili uspešni u završnici. U drugih 45 minuta drugačija slika, domaći su postali znatno konkretniji, ali ni oni nisu uspevali da iskoriste svoje prilike.

I kada se očekivao kraj meča, Miloš Žeravica u 90. minutu na najbolji način kruniše centaršut Japanca Okuna i donosi veliku radost Užičanima u ovom meču.

Današnjom utakmicom kompletirano je 16. kolo Superlige, Spartak je ostao na osmom mestu sa 21 bodom, dok Sloboda Point sada ima 19 na 11. poziciji.