JSL - Voša dobila u Užicu, uspešni i ''Čuka'' i Nišlije!

• 17. april 2014.

• 20:36

Kompletirano je 24. kolo Superlige, odigrane su i poslednje tri večerašnje utakmice.

Posle neočekivanog poraza u prošlom kolu protiv Rada, fudbaleri Vojvodine su se ponovo vratili na pobednički kolosek.

Novosađani su večeras savladali Slobodu u Užicu sa 2:1 i ponovo se uključili u trku za treće mesto na kraju sezone.

Poveli su domaći u 33. minutu golom Tijaga Galvaa, ali je to njihovo vođstvo potrajalo samo pet minuta, pošto je Enver Alivodić doneo izjednačenje ''Lalama''.

Rezultatom 1-1 ušlo se u drugo poluvreme, a preokret gostima i sva tri boda u nastavku meča doneo je Stojanović, pobedonosnim golom u 75. minutu - 1:2.

U isto vreme, Čukarički je na svom terenu savladao Donji Srem sa 3:1 i potvrdio da ubedljiv poraz na Marakani pre pet dana nije ostavio ozbiljnijeg traga na ekipu Vladana Milojevića.

Domači su u finišu prvog poluvremena uspeli da steknu dva gola prednosti, golovima Slavoljuba Srnića u 36. i Matića u 45. minutu, ali je posle samo pet minuta igre u nastavku neizvesnost vratio Đuro Zec.

Međutim, petnaest minuta kasnije Mijić je zaradio drugi žuti karton, a prednost igrača više ''Brđani'' koriste u 73. minutu, golom Mirosavljevića, koji postavlja konačnih 3:1.

Uspešni na svom terenu večers su bili i fudbaleri niškog Radničkog, koji su na ''Čairu'' bili bolji od Napretka. Nišlije su slavile sa 1-0, a gol odluke postigao je Pejčić u 23. minutu meča.

Ovo je prva pobeda Radničkog posle tri utakmice i sada su se učvrstili na sedmom mestu sa 34 osvojena boda, dok je Napredak ostao na 28.